zdjecie 1675
zdjecie 1675
2018-07-24T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Święto policji w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej
REKLAMA
1
0
0

W piątek ostrowscy policjanci obchodzili swoje święto z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczysta zbiórka odbyła się w JW nr 3470 w Komorowie podczas której policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem policjantów z powiatu ostrowskiego pomordowanych przez NKWD. Kwiaty złożyły delegacje z komendantem powiatowym policji w Ostrowi Mazowieckiej na czele oraz przedstawiciele lokalnych samorządów m.in. starosta powiatu ostrowskiego, burmistrz miasta Ostrów Maz, wójtowie gmin oraz instytucje na co dzień współpracujące z ostrowską policją.

Następnie zaproszeni goście udali się do parafii pw. Opatrzności Bożej przy ul. Małkińskiej gdzie odbyła się msza św. w intencji ostrowskich funkcjonariuszy i ich rodzin koncelebrowana przez biskupa diecezji łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego.

Po mszy w sali JW nr 3470 w Komorowie odbyła się uroczysta zbiórka podczas której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Po meldunku złożonym komendantowi powiatowemu policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Mirosławowi Olszewskiemu przez dowódcę uroczystości podkom. Pawła Grabowskiego  wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awanse otrzymało 48 funkcjonariuszy, 6 z ruchu drogowego, 26 z pionu prewencji i 16 z pionu kryminalnego.

Na stopień:

aspiranta sztabowego - 2 policjantów
starszego aspiranta - 5 policjantów ( w tym 1 policjantka)
aspiranta - 5 policjantów ( w tym  1 policjantka)
młodszego aspiranta - 3 policjantki
sierżanta sztabowego - 13 policjantów ( w tym 5 policjantek)
starszego sierżanta - 7 policjantów ( w tym 2 policjantki)
sierżanta - 7 policjantów
starszego posterunkowego - 6 policjantów ( w tym 2 policjantki)

Podczas uroczystości w-ce przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wraz z komendantem powiatowym policji w Ostrowi Mazowieckiej wręczył Medale 25-lecia przedstawicielom lokalnego samorządu Panom Rafałowi Kowalczykowi, Józefowi Rostkowskiemu, Jackowi Murawskiemu oraz Markowi Kamińskiemu.

Następnie funkcjonariusze i funkcjonariuszki oraz pracownik cywilny ostrowskiej komendy otrzymali z rąk komendanta oraz I zastępcy rozkazy o wyróżnieniu za sumienne wykonywanie obowiązków. Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród laureatom konkursu Policjant i Policjantka 2018 roku organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Z rąk starosty ostrowskiego pamiątkowe tabliczki oraz nagrody odebrała w imieniu laureata asp. Ireneusza Zaorskiego podkom. Iwona Kędzierska natomiast tytuł Policjantki 2018 Roku odebrała osobiście sierż. Monika Kaczyńska.

W trakcie uroczystości oficjalnie ogłoszono, że na wniosek komendanta powiatowego policji w Ostrowi Mazowieckiej Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowił za wybitne dziedziny w realizacji ustawowych zadań policji odznaczyć Złotym Medalem Za Zasługi Dla Policji Zbigniewa Kamińskiego natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Policji ks. kapelana Marka Grudę. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbędzie się w późniejszym terminie.

Powiatowe obchody Święta Policji zakończyły się pamiątkowym zdjęciem.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×