eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Święto Polskiej Niezapominajki. Tak obchodzono je w Warmiaku [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiakufot. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku
REKLAMA

Warmiak w gminie Łyse w wyjątkowy sposób obchodził Święto Polskiej Niezapominajki. Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku zorganizowała uroczystości, które dla miejscowej młodzieży miały też walor edukacyjny.

- Święto Polskiej Niezapominajki w 2002 roku zapoczątkował Redaktor Polskiego Radia, Andrzej Zalewski, który jest jednym z Laureatów wyróżnienia pn. Narodowi i Ojczyźnie, które otrzymał w 2008 roku od Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce, za wkład za patriotyczne wychowanie Polaków. Dzień Polskiej Niezapominajki to święto leśniczych, przyrodników, ekologów wszystkich, którzy kochają las i polską przyrodę, a główny jej cel to promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. Ma również inny przekaz – to tak jak niezapominajka – symbol pamięci i miłości, ma zachować od zapomnienia ważne chwile w życiu, osoby, miejsca i sytuacje - usłyszeliśmy podczas uroczystości.

Część artystyczną, której tematem przewodnim była mrówka i piękno przyrody na Kurpiach, przedstawili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku. Następnie wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Mrówka – owad bardzo pracowity”. Nagrody ufundował Powiat Ostrołęcki, a wręczyli wójt gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski oraz radny powiatu ostrołęckiego Stanisław Lipka.

Uczniowie mieli okazję spotkać się ze Zdzisławem Kobusem - leśniczym z Nadleśnictwa Myszyniec oraz z Aliną Sadłowską – dyrektor Banku PKO BP w Kadzidle. Był też konkurs z nagrodami, który przeprowadził Dariusz Mierzejewski – dyrektor WORD w Ostrołęce, a także gry i zabawy oraz ognisko.

Współorganizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Źródło: Publiczna Szkoła Podstawowa SIGiE im. Karola Adamieckiego w Warmiaku

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×