eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Syn podejrzany o zgwałcenie matki. Śledztwo trwa

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia kobiety, do którego doszło minionego lata w powiecie ostrowskim. Jednym z podejrzanych jest jej syn - siedział w areszcie, obecnie jest pod dozorem policji. Ma zakaz kontaktowania się i zbliżania do swojej matki.

Do szokującego zdarzenia doszło w lipcu 2023 r. w jednej z wsi powiatu ostrowskiego. Partner poszkodowanej, który wcześniej spożywał z nią alkohol, zawiadomił o jej zgwałceniu. Jak do tego doszło? Podczas gdy partner kobiety miał zasnąć, na posesję przyjechać miało dwóch mężczyzn: 20-letni syn ofiary oraz jego starszy, 58-letni, kompan. To właśnie oni mieli związać kobietę, a następnie ją zgwałcić.

Co szokuje w tej sprawie, to fakt, że pod znacznym wpływem alkoholu byli zarówno poszkodowana, jej partner, jak i starszy z podejrzanych, ale młodszy - syn pokrzywdzonej - był trzeźwy.

58-letni Mirosław T. oraz 20-letni Przemysław U. trafili za kraty. Drugi z wymienionych był - decyzją sądu - tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Taka decyzja zapadła też wobec starszego podejrzanego, ale sąd drugiej instancji, rozpatrując zażalenie obrońcy, zmienił środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe w wysokości 10 tysięcy złotych.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do dwunastu lat. Obecnie obaj są już na wolności - ale pod pewnymi warunkami.

- Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej kontynuuje śledztwo przeciwko Przemysławowi U. i Mirosławowi T., podejrzanych o zgwałcenie kobiety, do którego doszło w dniu 2 lipca 2023 r. Podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec obu podejrzanych stosowane są wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną - informuje prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×