zdjecie 907
zdjecie 907
2019-02-01T13:42:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Sznyter wciąż w radzie nadzorczej. Kulik go odwołał, ale... Energa Ciepło nic o tym nie wie!

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
4
79

Prezydent Łukasz Kulik zarządzeniem z dnia 14 stycznia odwołał Michała Sznytera z funkcji członka rady nadzorczej spółki Energa Ciepło Ostrołęka. W składzie rady był reprezentantem miasta. Co ciekawe, władze spółki nic o tym fakcie nie wiedzą. O co więc chodzi? Czy miasto ma jeszcze swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej spółki ciepłowniczej?

Spółka Energa Ciepło powstała w wyniku przekształcenia z Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – spółki należącej wówczas do samorządu miasta a sprzedanej w 2009 roku koncernowi Energa. Zgodnie z zapisami umowy sprzedaży udziałów, samorząd miasta miał w Radzie Nadzorczej spółki swojego przedstawiciela. Od kilku lat jest nim Michał Sznyter.

I jest nadal, mimo że zarządzeniem z 14 stycznia wydanym prezydenta Łukasza Kulika został z tej funkcji odwołany. Władze spółki do dziś nie zostały powiadomione o decyzji prezydenta.

- Do Spółki nie wpłynęło oświadczenie o odwołaniu pana Michała Sznytera - Członka Rady Nadzorczej Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o. z pełnionej funkcji. Zgodnie z Umową spółki Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o., odwołanie członka Rady Nadzorczej w tym zakresie następuje poprzez złożenie pisemnego oświadczenia Prezydenta Miasta Ostrołęka skierowanego do Zarządu i staje się skuteczne z chwilą doręczenia takiego oświadczenia Zarządowi Spółki – na dzień niniejszej odpowiedzi, takiego oświadczenia brak – takiej odpowiedzi udzieliło nam biuro prasowe Grupy Energa.

- Wobec powyżej już wskazanego braku oświadczenia o odwołaniu dotychczasowego Członka Rady Nadzorczej, takim przedstawicielem (samorządu miasta – przyp. red.) jest pan Michał Sznyter. Zgodnie z zapisami Umowy sprzedaży udziałów Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. oraz w Umowy spółki, Prezydent Miasta Ostrołęka powołuje jednego Członka Rady Nadzorczej Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o. w okresie do dnia 31 grudnia 2018 roku. Biorąc powyższe pod uwagę, Prezydent Miasta Ostrołęka nie może powołać kolejnego członka Rady Nadzorczej – czytamy dalej w odpowiedzi koncernu.

O wyjaśnienie powstałej sytuacji poprosiliśmy także w ostrołęckim ratuszu. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. Do sprawy wrócimy.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×