2017-05-10T13:22:00+02:00 eOstroleka.pl 10 0 2 10
Polska,

Szokujący film z celi znanego biznesmena. Policja: Zbigniew S. nie został pobity [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
2
0
7
Najlepszy komentarz
~:-) , 15:04 10-05-2017,   -
i za takie filmiki szanuje :-)
odpowiedz   •   oceń :  
Warszawska policja odpowiedziała na informacje zamieszczone na facebookowym profilu Zbigniewa Stonogi, przebywającego obecnie w areszcie. Napisano tam, iż biznesmen i wideobloger został pobity przez policjantów. Funkcjonariusze twierdzą, że do obrażeń ciała doszło na skutek jego zachowania i publikują szokujące wideo z celi.

- Do obrażeń ciała u Zbigniewa S. doszło na skutek jego zachowania i nie miały z tym związku inne osoby. W dokładnym odtworzeniu przebiegu zdarzeń pomógł między innymi monitoring zainstalowany w pomieszczeniu, w którym został osadzony Zbigniew S. - informuje warszawska policja.

Zbigniew S. został zatrzymany w nocy z soboty na niedzielę (06/07 maja) w miejscu swojego zamieszkania. Byli przy tym obecni bliscy mężczyzny. Mężczyzna był ścigany listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Warszawie i Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście. W momencie zatrzymania był od niego wyczuwalny zapach alkoholu, jednak Zbigniew S. odmówił udziału w badaniu trzeźwości.

Po zatrzymaniu Zbigniew S. został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali, gdzie został przebadany przez lekarza i wobec braku przeciwwskazań do osadzenia w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PDOZ) osadzony w jednym z nich. W celu zapobieżenia samookaleczeniom został mu założony specjalny pas unieruchamiający ręce. Mężczyzna miał jednak możliwość swobodnego poruszania się po celi.

- Po godzinie 7:00 w niedzielę Zbigniew S., przebywając sam w celi PDOZ, uległ wypadkowi. Stało się to w momencie, kiedy stojąc tyłem do drzwi i kopiąc w nie, przewrócił się, uderzając głową o podłogę. Podkreślamy ponownie, że pomieszczenie jest monitorowane, a całość nagrania pozostaje do dyspozycji prokuratury w przypadku, gdyby adwokat zatrzymanego chciał – zgodnie ze swoimi deklaracjami – złożyć zawiadomienie w tej sprawie - dodaje asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Funkcjonariusze pełniący w tym czasie służbę wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Z uwagi na agresję, jaką Zbigniew S. kierował zarówno wobec załogi karetki pogotowia, jak i funkcjonariuszy ratownicy odmówili przewiezienia mężczyzny ambulansem. Zbigniew S. został przewieziony do szpitala radiowozem policji. To właśnie podczas umieszczania go w radiowozie, z uwagi na bardzo agresywne zachowanie, kopanie wnętrza pojazdu, wyrywanie się i szarpanie, w stosunku do mężczyzny został użyty środek przymusu w postaci paralizatora. Użycie paralizatora, co istotne, nie wymagało udzielenia żadnej pomocy medycznej. Zbigniew S. uspokoił się i dał, bez dalszych utrudnień, dowieźć na badania.

W szpitalu podczas badań stwierdzono, że Zbigniew S. znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, na skutek wypadku w PDOZ odniósł niewielkie obrażenia, jednak jego stan nie wymagał hospitalizacji. Zbigniew S. został więc ponownie przewieziony i osadzony w PDOZ. W poniedziałek (08.05) Zbigniew S. został przewieziony do aresztu śledczego.

- Nie jest prawdą, że Zbigniew S. został pobity przez policjantów i doznał w ten sposób poważnych obrażeń. Odniesiony przez mężczyznę uraz był wyłącznie efektem jego zachowania. Z uwagi na fakt, że formułowane przez bliskich Zbigniewa S. i jego adwokata zarzuty godzą bezpośrednio w dobro funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, wizerunek policjantów oraz narażają na szwank niezbędne przy realizacji naszych zadań zaufanie społeczne upubliczniamy obszerną informację w tej sprawie oraz nagranie monitoringu związane bezpośrednio z przedmiotowym zdarzeniem i potwierdzające relacje uzyskane od policjantów. Jednocześnie ponownie podkreślamy, że dysponujemy zapisem monitoringu z PDOZ, który zarejestrował pobyt w nim Zbigniewa S. Materiał ten, w przypadku podjęcia czynności przez prokuraturę, będzie przekazany do dyspozycji śledczych. Ze swojej strony deklarujemy pełną transparentność naszych działań i gotowość do wyjaśnienia wszelkich kwestii, pozostających w zainteresowaniu opinii publicznej - czytamy w komunikacie stołecznej policji.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~:-) , 15:04 10-05-2017,   -
i za takie filmiki szanuje :-)
odpowiedz   •   oceń :  
~Jozin z bazin , 15:35 10-05-2017,   -
Co on odjaniepawla
odpowiedz   •   oceń :  
~Dermon , 18:37 10-05-2017,   -
[quote=Jozin z bazin ]Co on odjaniepawla [/quote] ale papieża to ty szanuj
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:45 10-05-2017,   -
a to cwaniaczek
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:39 11-05-2017,   -
nie od dziś wiadomo, że ten UB-ek ma coś ze łbem.
odpowiedz   •   oceń :  
~ANTYPIS , 11:53 11-05-2017,   -
Wy macie coś z łbem pisowskie ku***
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość , 14:13 11-05-2017,   -
No przecież każdy człowiek co pójdzie do więzienia sika pod siebie,nie jest to spowodowane żadnym stresem czy pobiciem
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30 31  1  2  3