zdjecie 1325
zdjecie 1325
zdjecie 1325
2021-03-17T22:19:31+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Szpital tymczasowy w Ostrołęce uruchomiony. Strzałkowski: Decyzja spóźniona

REKLAMA
REKLAMA
1
3
14

Decyzja o uruchomieniu ostrołęckiego szpitala tymczasowego w mojej opinii była spóźniona o kilka tygodni - przyznaje w swoim komentarzu dotyczącym aktualnej sytuacji epidemicznej na Mazowszu jeden z radnych sejmiku województwa mazowieckiego.

- Lawinowo rośnie liczba przypadków COVID-19 na Mazowszu. Szpitale warszawskie w zasadzie prawie wyczerpały wszelkie rezerwy wolnych miejsc. Dlatego pacjenci są przewożeni do szpitali na Mazowszu. To z kolei pogarsza sytuację takich szpitali jak np. Szpital tymczasowy w Siedlcach, gdzie zostało raptem 8 miejsc. Szczególnie brakuje miejsc respiratorowych. Szpital tymczasowy w Siedlcach w ostatnich tygodniach zwiększył liczbę miejsc  z sześćdziesięciu kilku do blisko stu. Jednak w sytuacji przewożenia pacjentów z Warszawy, te łóżka nie starczą na długo. Wszystko pokazuje jak spóźnione są reakcję w zakresie uruchamiania dotychczasowych uśpionych szpitali tymczasowych - wskazuje radny województwa mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski.

- Decyzja Wojewody o uruchomieniu szpitala radomskiego, szpitala ostrołęckiego czy rozruch szpitala na warszawskim Okęciu, w mojej opinii były spóźnione o kilka tygodni - dodaje Strzałkowski.

Radny, który jest jednocześnie przewodniczącym sejmikowej Komisji Zdrowia, wskazuje:

Narasta również problem kadrowy w tych szpitalach. Ponieważ znalezienie z dnia na dzień kadry do tych szpitali jest bardzo trudne. Nie stworzono listy lekarzy, którzy chcieliby pracować w takich szpitalach. Lekarzy, których zawczasu można byłoby przeszkolić w umiejętnościach niezbędnych na oddziałach covidowych. Powoduje to, że dzisiaj policja dostarcza wezwania lekarzom, którzy to niestety nie są w stanie z biegu podjąć pracy w tych oddziałach z uwagi na brak tych niezbędnych w takiej frontowej pracy umiejętności. Lekarzy to profesjonaliści, którzy muszą mieć świadomość tego, że są przygotowani do pracy na takim wydzielę. Dlatego też w przyszłym tygodniu w trybie pilnym zbieramy Sejmikową Komisję Zdrowia. Chcemy na tej komisji spotkać się z przedstawicielami Izby Lekarskiej i Lekarskich Związków Zawodowych, by wspólnie znaleźć listę takich specjalności i takich umiejętności, w których to możemy pilnie zorganizować szkolenia, poniekąd wyręczając w tym administrację rządową, która zaspała.

REKLAMA
zdjecie 1325

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×