2016-01-12T20:06:56+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Szydło rozmawiała z szefami klubów parlamentarnych o sytuacji międzynarodowej

REKLAMA
Premier Beata Szydło i przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych przy okrągłym stole Fot. P. Tracz / KPRMPremier Beata Szydło i przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych przy okrągłym stole Fot. P. Tracz / KPRM
REKLAMA

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyły się rozmowy premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych o sytuacji międzynarodowej i polityce zagranicznej. Uczestniczyli w nich przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych. „Sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce”- mówiła premier po wtorkowym spotkaniu.

"To było dobre i potrzebne spotkanie. Czas, aby uspokoić emocje, które zostały wywołane przez nieodpowiedzialne środowiska nt. sytuacji w Polsce" – mówiła premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej.

Jak dodała, uczestnicy spotkania zgodzili się, że sprawy zagraniczne i pozycja międzynarodowa Polski powinny być tematem ważnym dla wszystkich, bez względu na to, po której stronie sceny politycznej jesteśmy.

"Prawem rządzących jest realizować program, do którego zobowiązali się w wyborach.  Prawem opozycji jest dyskusja i krytyka, ale merytoryczna" – mówiła szefowa rządu. Zdaniem premier, to właśnie dyskusja merytoryczna powinna być kwintesencją dyskusji parlamentarnej.

Szefowa rządu zaznaczyła, że wszyscy uczestnicy spotkania podzielili opinię, że sprawy polskie należy rozwiązać w Polsce.

Premier Beata Szydło poinformowała, że podczas rozmowy uzgodniono, że odbędą się kolejne takie spotkania. "Dzisiejsze spotkanie jest dobrym krokiem, aby opozycja konstruktywnie włączyła się w prace na rzecz spraw Polski i Polaków" – mówiła premier podsumowując wtorkowe spotkanie.
„Zrobimy wszystko, aby wyjaśnić nieuprawnione i nieprawdziwe informacje dotyczące sytuacji w Polsce”

Premier poinformowała, że weźmie udział w zaplanowanej na przyszły tydzień debacie w Parlamencie Europejskim dotyczącej sytuacji w Polsce. "Moją rolą jest prezentowanie na forum UE polskiego stanowiska, obrona dobrego imienia i odkłamanie  nieuprawnionych opinii na temat  Polski, które pojawiły się w ostatnich dniach" – mówiła szefowa rządu.
Jeszcze w styczniu informacja ministra spraw zagranicznych dot. polityki zagranicznej

Premier poinformowała również, że wkrótce minister spraw zagranicznych przedstawi w Sejmie informację ministra nt. kierunków polityki zagranicznej.

Źródło: premier.gov.pl
REKLAMA
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×