zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-08-12T15:01:59+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Szymon to prawdziwy bohater. Ruszył na pomoc i uratował tonące dziecko. "To się działo szybko"

REKLAMA
fot. UM Ostrołękafot. UM Ostrołęka
REKLAMA
5
0
18

Szymon z Ostrołęki niedługo skończy 18 lat, ale gdy pojawiła się sytuacja zagrożenia doskonale wiedział, co zrobić i ruszył na ratunek tonącemu dziecku. Jego postawę nagrodziły władze miasta, a my mieliśmy okazję z nim porozmawiać. "To stało się szybko" - mówi, opisując zdarzenia z sprzed kilku tygodni.

21 lipca w Krukach, niedaleko Ostrołęki, miała miejsce sytuacja, która mogła skończyć się bardzo źle. Na miejscu był jednak niespełna 18-letni Szymon z Ostrołęki, który nie wahał się ruszyć na pomoc dzieciom. Informacja o nastolatku, który uratował tonące dziecko, a dwójce innych pomógł wyjść na brzeg, szybko rozeszła się w mediach społecznościowych.

Skontaktowaliśmy się z nastolatkiem i zapytaliśmy, jak doszło do tego, że musiał ruszyć na ratunek dzieciom.

- Byłem  z kolegą na Krukach, byliśmy tam praktycznie codziennie, jak było ciepło. Przyjechała rodzinka, dzieci weszły do wody i normalnie się bawiły w tej wodzie. Wsiadły na materac, nurt wody ściągnął ich za zakręt. Tam za zakrętem musiały się wywrócić z tego materaca. Zwróciłem uwagę, bo ktoś od nich z rodziny zaczął krzyczeć. Od razu zareagowałem, zacząłem biec do tych dzieci. Patrzę, a faktycznie, te dzieci siedzą w wodzie - relacjonuje Szymon w rozmowie z portalem eOstroleka.pl.

Jednego dziecka w ogóle nie widziałem, musiałem wchodzić pod wodę, żeby je wyciągnąć. Tę dwójkę najpierw wyjąłem na materac, wyciągnąłem ich na brzeg. Po to jedno dziecko wszedłem do wody i na rękach wyciągnąłem je na brzeg. To stało się szybko, nawet nie wiedziałem co się działo.

Postawę młodego chłopaka docenił prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik, który zaprosił go do ratusza i nagrodził za bohaterską postawę. - Ten młody mężczyzna wykazał się olbrzymią odwagą i uratował tonące dziecko, a innym osobom pomógł wydostać się na brzeg. W momencie zagrożenia życia dziecka zareagował jak prawdziwy bohater - napisał prezydent w mediach społecznościowych, składając gratulacje również rodzicom Szymona. Mogą być oni dumni z postawy syna!

- Pan prezydent był bardzo miły, cieszył się z mojej postawy, że dużo zrobiłem - mówi nam Szymon.

Pytamy więc, czy skoro za młodym człowiekiem tak spektakularna akcja, to czy może swoją przyszłość wiąże z ratownictwem? - Na razie mam zamiar sobie zrobić prawo jazdy, a potem kurs pierwszej pomocy, jak te 18 lat ukończę. To jednak jest przydatne. Może się nie przydać w ogóle, a może się zdarzyć, że komuś się życie uratuje - podsumowuje nasz bohater.

REKLAMA
zdjecie 1647

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×