2020-11-10T20:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tak będzie wyglądał szpital tymczasowy w Ostrołęce? [WIDEO]

REKLAMA
fot. facebook.pl/Daniel Obajtekfot. facebook.pl/Daniel Obajtek
REKLAMA

Wprawdzie jeszcze ostatecznie nie zdecydowano gdzie powstanie w Ostrołęce szpital tymczasowy dla chorych na koronawirusa, ale wiadomo już jak będzie wyglądał. W Płocku powstaje niemal taki sam obiekt jak ten planowany do wybudowania w Ostrołęce.

Spośród omawianych dotychczas lokalizacji na szpital tymczasowych dla chorych na covid-19 w Ostrołęce najbardziej prawdopodobny jest teren Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego. Wiążące decyzje jeszcze nie zapadły – wciąż pod uwagę brana jest hala im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta.

zdjecie 300
Opcja ta wywołała jednak protesty środowisk sportowych, które nie chcą pogodzić się z odebraniem największego obiektu wykorzystywanego przez zawodników do ćwiczenia formy w okresie jesienno-zimowym.

Szpital w hali im. Arkadiusza Gołasia? OTS Korona Ostrołęka mówi "stop"

Ostatnie uzgodnienia szefostwa PKN Orlen odpowiedzialnego za budowę szpitala tymczasowego, mimo że nie przyniosły rozwiązania w kwestii lokalizacji szpitala tymczasowego, coraz bardziej zmierzają w kierunku wyboru terenu szpitala przy Jana Pawła II.

Gdzie będzie szpital tymczasowy w Ostrołęce? Jest możliwa lokalizacja. "Wszystkie uzgodnienia w tym kierunku idą"

Tymczasem rąbka tajemnicy w kwestii wyglądu obiektu uchyla na facebookowym profilu prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek. Właśnie ruszyła budowa szpitala „covidowego” w Płocku, za realizację której odpowiedzialny jest polski koncern paliwowy. Ten, który ma powstać w Ostrołęce będzie podobny.

Wybraliśmy lokalizację szpitala tymczasowego w Płocku. Obiekt na ok. 200 łóżek powstanie na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN. Spółki z Grupy ORLEN pracują już nad zagospodarowaniem miejsca. Pracujemy również nad realizacją podobnej placówki w Ostrołęce
- pisze Daniel Obajtek.Pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku jeszcze dzisiaj dotrą na teren budowy. Równolegle prowadzimy rekrutację kadry medycznej. Oto jak będzie wyglądał szpital, który powstanie na terenie naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego.
- informuje szef PKN Orlen.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce, według nieoficjalnych danych, ma składać się z podobnych kontenerów, w których przygotowanych będzie około 100 – 200 łóżek dla chorych na koronawirusa. Kilkadziesiąt z nich ma być wyposażonych w respiratory. Budowa obiektu powinna ruszyć jeszcze w listopadzie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×