eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tak będzie wyglądało Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
fot. wizualizacja Muzeum Żołnierzy Wyklętychfot. wizualizacja Muzeum Żołnierzy Wyklętych
REKLAMA
zdjecie 4508
W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości najprawdopodobniej otwarte zostanie dla zwiedzających Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Zobacz jak będą wyglądały muzealne sale i ekspozycje. Mamy wizualizację i animację wideo.

Na mocy umowy podpisanej pomiędzy samorządem Ostrołęki a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę Muzeum Żołnierzy Wyklętych przekazane zostanie łącznie 35 milionów złotych. Prace na dobre rozpoczną się po wszelkich rozstrzygnięciach przetargowych.

W budynku głównym muzeum zaplanowano wystawę stałą. W najbliższym czasie ogłoszony zostanie konkurs na projekt i stworzenie ekspozycji. Na jednym ze spacerniaków przygotowana zostanie sala projekcyjna. W planach jest także odtworzenie ziemianki lub bunkru partyzanckiego. Administracja, czytelnia i sale edukacyjne będą w nowym budynku, który powstanie na dziedzińcu. Na tyłach muzeum przygotowane zostaną miejsca parkingowe.

Jednym z ciekawszych elementów stanowiących integralną część muzeum będzie pomnik Żołnierzy Wyklętych w postaci tzw słupów pamięci. Na murach okalających muzeum już teraz powstają murale o tematyce związanej z walkami niepodległościowymi. Muzeum Żołnierzy Wyklętych będzie na wskroś nowoczesne – w planach ujęte zostaną najnowsze technologie multimedialne, takie jak choćby prezentacje 3D.

Zobacz animację wideo i najnowsze wizualizacje muzeum.
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×