eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tak w rok po rozpoczęciu prac wygląda dziś Muzeum Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 257
zdjecie 257
fot. facebook.plfot. facebook.pl
REKLAMA
Posłuchaj
Niemal równo rok temu rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych, które powstaje w zabytkowych budynkach po byłym areszcie śledczym przy ulicy Traugutta w Ostrołęce. Zobaczcie jak przez ten czas zmienił się teren budowy.

Aktualnie trwają intensywne prace we wnętrzach: w budynku A rozpoczęto pokrywanie tynkami dekoracyjnymi ścian w salach ekspozycyjnych oraz montaż ościeżnic stalowych na parterze. Na spocznikach klatki schodowej ułożono (uprzednio odkute i oczyszczone) oryginalne płytki. W budynku B częściowo zainstalowano oświetlenie.

Ponadto dobiega końca montaż szklanych elewacji budynku E oraz łącznika między budynkami E i F. Odbudowano również jeden ze spacerniaków i rozpoczęto roboty związane z zagospodarowaniem terenu (trwa układanie granitowej kostki).

Zakończenie prac i oddanie budynku do użytku ma odbyć się jeszcze jesienią bieżącego roku. Inwestycję nadzorują wspólnie Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz firma WDI. Na zadanie to samorząd Ostrołęki otrzymał finansowe wsparcie w wysokości około 35 milionów złotych z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 257
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×