Flota Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrołęce lada moment powiększy się o sześć nowoczesnych pojazdów. Prezydent Paweł Niewiadomski podzielił się w mediach społecznościowych świetną wiadomością: fabrycznie nowe autobusy elektryczne przeszły już kluczowy etap dalekiej podróży i zmierzają prosto do miasta.
Jak wynika z informacji przekazanych przez włodarza Ostrołęki, maszyny pokonały już drogę morską.
Sześć sztuk pojazdów Yutong przypłynęło do portu w Bremerhaven w Niemczech na pokładzie kontenerowca. Tam nastąpił sprawny przeładunek – autobusy „zeszły” z pokładu, zostały umieszczone na lawetach i wyruszyły w trasę do Polski.
Przewoźnik ma przed sobą do pokonania kilkaset kilometrów, ale cel jest już blisko.
Kiedy zobaczymy je w mieście? Jeśli na trasie nie pojawią się żadne nieprzewidziane przeszkody, nowe autobusy elektryczne powinny pojawić się w Ostrołęce już w najbliższy piątek.
Yutong to czołowy chiński producent, a zarazem jeden z największych na świecie dostawców autobusów i autokarów, który sukcesywnie zdobywa rynek europejski.


fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki
fot. Paweł Niewiadomski - prezydent Miasta Ostrołęki



1
8