eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

"Taki był wyluzowany ksiądz". Media o zarzutach pedofilskich dla duchownego z diecezji łomżyńskiej

REKLAMA
fot. Fakty TVNfot. Fakty TVN
REKLAMA

Sprawa księdza z diecezji łomżyńskiej, który usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw seksualnych i został aresztowany na 3 miesiące, znalazła się w głównym wydaniu "Faktów" - serwisu informacyjnego telewizji TVN. Z informacji tych wynika, że ksiądz Łukasz R. aktywnie działał w harcerstwie.

W materiale "Faktów" TVN słyszymy:

- To był taki wyluzowany ksiądz, z którym można było pogadać, pośmiać się - opowiada jedna z osób, która zna duchownego. Ksiądz Łukasz R. był znanym w Zambrowie opiekunem harcerzy. W czasie pandemii wraz ze swoimi podopiecznymi robił seniorom zakupy. - Dzwonią zwłaszcza osoby z kwarantanny, czy osoby właśnie takie, które nam zaufały - mówił dziennikarzom 26 marca 2020 roku ksiądz Łukasz R.

- Księdzu Łukaszowi zaufało więcej osób. Zwłaszcza dzieci. Latem 2018 roku ksiądz w lokalnych mediach szukał dzieci do swojej drużyny harcerskiej (...) Przez kolejnych kilka lat, jako komendant hufca i opiekun drużyny, jeździł z dziećmi na wycieczki, a na nocnych ślubowaniach odbierał od nowych harcerzy przysięgi - informują "Fakty".

Jednak do Kurii wpłynęło zawiadomienie o molestowaniu seksualnym, jakiego miał dopuszczać się Łukasz R. - W toku postępowania ustalono, że kapłan, który był katechetą, wykorzystywał seksualnie chłopca. Do pierwszych czynów pedofilskich doszło ponad 10 lat temu - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Ostrolęce.

Na wniosek prokuratury, ksiądz został aresztowany na trzy miesiące. Pisaliśmy o tym tutaj.

Źródło: Fakty TVN
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×