2017-11-09T22:11:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 0 -
Ostrołęka,

Takimi autobusami wożono dzieci w naszym powiecie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdom, które na co dzień przewoziły dzieci do szkół. Autobusy były w bardzo złym stanie technicznym, okazuje się, że to nie pierwszy raz kiedy policjanci wykryli szereg naruszeń u tego przewoźnika.

Mundurowi podczas kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Dziś policyjna załoga na co dzień zajmująca się ujawnianiem naruszeń w transporcie drogowym na terenie jednej z gmin naszego powiatu skontrolowała dwa autobusy należące do tego samego przewoźnika.

Niestety autobusy posiadały usterki, które nie pozwoliły im na dalsze poruszanie się po drogach. W jednym z autokarów ujawniono duże wycieki płynów eksploatacyjnych, które spływały m.in. na ogumienie pojazdu, w drugim natomiast zauważono braki w oświetleniu, popękane tarcze hamulcowe oraz nieprawidłowo zamontowaną i popękaną tylną szybę.

Obydwa pojazdy nie zostały dopuszczone do ruchu z uwagi na usterki, policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne. Dalsza ich jazda będzie uzależniona od usunięcia usterek oraz wykonania przeglądu technicznego z wynikiem pozytywnym.

- Pojazdy tego przewoźnika były poddawane kontrolom drogowym już w latach wcześniejszych. Niestety w tamtych przypadkach mundurowi również ujawniali szereg naruszeń związanych ze stanem technicznym, m.in. spaliny dostawały się do środka autobusu.  - powiedział asp. Tomasz Żerański z KMP Ostrołęka.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki zapowiadają kolejne kontrole.

Jeszcze raz zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, które są dowożone do szkół autokarami, by zgłaszali do jednostki policji wątpliwości co do stanu technicznego autokarów lub trzeźwości kierowców. Policjanci z wydziału ruchu drogowego przyjadą, by skontrolować taki autokar i jego kierowcę, a rodzice będą pewniejsi co do bezpieczeństwa dzieci w czasie podróży. - dodaje Żerański.

Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej. Zgłoszenia kontroli autokarów przyjmowane są w wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu (29) 760-14-30.REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1