zdjecie 9799
zdjecie 9799
2017-02-09T19:12:29+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Od jutra wzmożone kontrole na drogach w regionie. Rusza policyjna akcja „Bezpieczne ferie”

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
1
1

W piątek ostrołęcka policja rozpoczyna akcję „Bezpieczne ferie 2017”. Oznacza to, że na drogach w regionie spodziewać się można wzmożonych kontroli, większa ilość funkcjonariuszy pojawi się na osiedlach oraz w miejscach, gdzie będzie wypoczywała młodzież.

W najbliższy poniedziałek, 13 lutego dla uczniów z województwa mazowieckiego rozpoczynają się ferie zimowe. Najbliższe dwa tygodnie dla funkcjonariuszy w całym garnizonie w tym także w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, oznacza okres wzmożonej pracy.

Na drogi w regionie wyruszy więcej radiowozów „drogówki”, ulice miasta oraz teren powiatu patrolować będzie większa liczba policjantów.

- Działania „Bezpieczne ferie 2017” będą głównie skoncentrowane na zapewnieniu bezpieczeństwa w okresie dwutygodniowego wypoczynku dzieci i młodzież, a także podczas wyjazdów i w drodze powrotnej. Akcja potrwa do 26 lutego – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Okres ferii zimowych wiąże się z nasileniem ruchu na drogach, dlatego podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracać będą szczególną uwagę na autokary przewożące dzieci i młodzież. Funkcjonariusze sprawdzą między innymi stan techniczny pojazdów, wymagane przez przewoźników i kierowców dokumenty i pozwolenia, właściwy załadunek bagażu oraz trzeźwość kierowców.

- Kontrole autokarów będą odbywały się na parkingu przed sklepem ,,Lidl” przy ul. Witosa. Można je zgłaszać bezpośrednio w ostrołęckim wydziale ruchu drogowego pod numerem telefonu 29-760-14-30, bądź  u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 29-760-14-24, kontrole należy zgłaszać z wyprzedzeniem – dodaje Żerański.

Na stronie ,,bezpiecznyautobus.gov.pl” można znaleźć informację dotyczące, m.in. o roku produkcji, dacie ostatniego badania technicznego, obowiązkowym ubezpieczeniu i liczbie miejsc autokaru, którym będą podróżowały nasze dzieci.

Przed wyjazdem dziecka na zimowy wypoczynek porozmawiajmy z nim o zagrożeniach, jakie może napotkać. Przekażmy dziecku podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczmy mu, w jaki sposób w razie potrzeby można wezwać pomoc. Wyposażmy także swoje dziecko w element odblaskowy.

Mundurowi podczas ferii będą przebywać tam, gdzie będzie wypoczywała młodzież. Mowa tu o tzw dzikich lodowiskach, kontrolach miejsc przebywania młodzieży oraz punktach sprzedaży alkoholu i papierosów, ale również o spotkaniach profilaktycznych na różnego rodzaju organizowanych koloniach i półkoloniach .Podczas takich spotkań funkcjonariusze będą rozmawiali z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z bezpieczeństwem rozpoczynając od bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na właściwym zachowaniu chociażby podczas zabaw kończąc. Podczas spotkań będzie wykorzystywany symulator do jazdy na motorowerze, będący na wyposażeniu ostrołęckiej komendy.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×