2017-02-07T18:30:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja podsumowała miniony rok. Zmiana komendanta wyszła na dobre? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5131
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 5131
6
1
3

Zmiana szefa ostrołęckiej policji przyczyniła się do wzrostu wykrywalności i ogólnego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Takie wnioski nasuwają się po odprawie rocznej,  która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W poniedziałek, 6 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyła się odprawa roczna. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów, zastępca komendanta wojewódzkiego policji, kadra kierownicza ostrołęckiej KMP, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, służb mundurowych i instytucji, które na co dzień współpracują z policją.

Naradę roczną rozpoczął Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Rafał Kubicki, który wraz ze swoim I zastępcą nadkom. Krzysztofem Szymańskim przedstawił efekty pracy ostrołęckich funkcjonariuszy za rok 2016. Dla Kubickiego była to pierwsza odprawa podsumowująca roczny okres funkcjonowania podległej mu jednostki. Przypomnijmy, że został on mianowany na komendanta w marcu ubiegłego roku.

To za jego zarządzania w KMP dokonano dość istotnych zmian w strukturze jednostki. Przywrócono stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji którym został podkom. Andrzej Dziadak odpowiedzialny za pion prewencji. Jeszcze wcześniej I Zastępcą Komendanta Miejskiego został nadkom. Krzysztof Szymański, któremu powierzono nadzór nad pionem kryminalnym. Oddzielono także pracę operacyjną od pracy dochodzeniowej. Dotychczasowy Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu przestał istnieć i w jego miejsce powołano Wydział Dochodzeniowo-Śledczy. Nie można także zapominać o przywróceniu Posterunku Policji w Łysych. Celem zmian było, m.in. ograniczenie przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców naszego miasta i powiatu.

- W minionym roku zanotowaliśmy mniej przestępstw, wyższą wykrywalność, a także mniej wypadków drogowych, w tym co bardzo ważne pomimo coraz większego natężenia ruchu na naszych drogach  zmniejszyła się ilość wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz liczba osób rannych. To efekt prowadzonych przez ostrołęckich funkcjonariuszy cyklicznych działań, m.in. „trzeźwość”, „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” skierowanych zarówno do kierujących, jak i pieszych – mówił szef ostrołęckiej policji.

Jak wynika z zaprezentowanych danych ubiegły rok był bezpieczniejszy dla kierowców i pieszych. W roku 2016 na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego zaistniało 125 wypadków drogowych, czyli o dwa wypadki mniej niż w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne to w tym samym okresie takich wypadków  było o trzy mniej niż w roku 2015 czyli 16.

Wyniki pracy funkcjonariuszy KMP w Ostrołęce na tle garnizonu mazowieckiego przedstawił insp. Marek Świszcz, zastępca komendanta wojewódzkiego. Ostrołęccy policjanci ocenieni zostali pozytywnie przez komendę nadrzędną. Obecni na odprawie przedstawiciele samorządu oraz wymiaru sprawiedliwości również dobrze ocenili pracę policjantów, zaznaczając zaangażowanie funkcjonariuszy w wykonywanie obowiązków służbowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×