2017-02-07T18:30:07+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja podsumowała miniony rok. Zmiana komendanta wyszła na dobre? [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
4
1
3

Zmiana szefa ostrołęckiej policji przyczyniła się do wzrostu wykrywalności i ogólnego poczucia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Takie wnioski nasuwają się po odprawie rocznej,  która odbyła się w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W poniedziałek, 6 lutego w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyła się odprawa roczna. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnych samorządów, zastępca komendanta wojewódzkiego policji, kadra kierownicza ostrołęckiej KMP, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, prokuratury, służb mundurowych i instytucji, które na co dzień współpracują z policją.

Naradę roczną rozpoczął Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Rafał Kubicki, który wraz ze swoim I zastępcą nadkom. Krzysztofem Szymańskim przedstawił efekty pracy ostrołęckich funkcjonariuszy za rok 2016. Dla Kubickiego była to pierwsza odprawa podsumowująca roczny okres funkcjonowania podległej mu jednostki. Przypomnijmy, że został on mianowany na komendanta w marcu ubiegłego roku.

To za jego zarządzania w KMP dokonano dość istotnych zmian w strukturze jednostki. Przywrócono stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji którym został podkom. Andrzej Dziadak odpowiedzialny za pion prewencji. Jeszcze wcześniej I Zastępcą Komendanta Miejskiego został nadkom. Krzysztof Szymański, któremu powierzono nadzór nad pionem kryminalnym. Oddzielono także pracę operacyjną od pracy dochodzeniowej. Dotychczasowy Wydział dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu przestał istnieć i w jego miejsce powołano Wydział Dochodzeniowo-Śledczy. Nie można także zapominać o przywróceniu Posterunku Policji w Łysych. Celem zmian było, m.in. ograniczenie przestępczości szczególnie uciążliwej dla mieszkańców naszego miasta i powiatu.

- W minionym roku zanotowaliśmy mniej przestępstw, wyższą wykrywalność, a także mniej wypadków drogowych, w tym co bardzo ważne pomimo coraz większego natężenia ruchu na naszych drogach  zmniejszyła się ilość wypadków ze skutkiem śmiertelnym oraz liczba osób rannych. To efekt prowadzonych przez ostrołęckich funkcjonariuszy cyklicznych działań, m.in. „trzeźwość”, „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” skierowanych zarówno do kierujących, jak i pieszych – mówił szef ostrołęckiej policji.

Jak wynika z zaprezentowanych danych ubiegły rok był bezpieczniejszy dla kierowców i pieszych. W roku 2016 na terenie miasta i powiatu ostrołęckiego zaistniało 125 wypadków drogowych, czyli o dwa wypadki mniej niż w roku ubiegłym. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne to w tym samym okresie takich wypadków  było o trzy mniej niż w roku 2015 czyli 16.

Wyniki pracy funkcjonariuszy KMP w Ostrołęce na tle garnizonu mazowieckiego przedstawił insp. Marek Świszcz, zastępca komendanta wojewódzkiego. Ostrołęccy policjanci ocenieni zostali pozytywnie przez komendę nadrzędną. Obecni na odprawie przedstawiciele samorządu oraz wymiaru sprawiedliwości również dobrze ocenili pracę policjantów, zaznaczając zaangażowanie funkcjonariuszy w wykonywanie obowiązków służbowych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 19:11 07-02-2017,   100%
no bez wątpienia na dobre zmiana wyszła nowemu komendantwi
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:33 08-02-2017,   -
chyba kpicie sobie, bezpieczniej ????
odpowiedz   •   oceń :  
~sierzant , 15:15 08-02-2017,   -
Nowy Komendant to właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Cec***e go wysoka kultura osobista i nie oczekuje składania dziwacznych meldunków na dzień dobry jak poprzednik. Witając się podaję rękę każdemu, bez względu na stopień i staż. Oby był Pan z nami jak najdłużej...
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1