eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Taksówka dla seniora w Ostrołęce. Nowe zasady. Ile osób skorzystało z programu?

REKLAMA
zdjecie 3505
zdjecie 3505
REKLAMA
Posłuchaj

Radni miejscy przyjęli uchwałę zmieniającą zasady popularnego programu osłonowego „Taksówka dla seniora” na lata 2025-2026. Kluczową modyfikacją, będącą odpowiedzią na głosy samych beneficjentów, jest zwiększenie miesięcznego limitu bezpłatnych przejazdów.

Zgodnie z pierwotną wersją programu, seniorzy mogli skorzystać z bezpłatnej usługi przewozowej tylko jeden raz w miesiącu. Nowy projekt uchwały zakłada zwiększenie tego limitu do trzech bezpłatnych przejazdów w ciągu miesiąca. W uzasadnieniu zmiany podkreślono, że dotychczasowy limit był niewystarczający i ograniczał osobom starszym możliwość korzystania z niezbędnych wizyt lekarskich, badań diagnostycznych oraz załatwiania codziennych spraw. Zwiększenie limitu ma pozytywnie wpłynąć na samodzielność, funkcjonowanie społeczne oraz profilaktykę zdrowotną seniorów.

Ile osób skorzystało do tej pory z usługi "taksówki dla seniora"? Okazuje się, że ze wsparcia skorzystało 50 osób, ale zgłoszeń było 108. Nie wszyscy mogą jednak skorzystać z kursu z powodu wyczerpania limitu.

W ramach programu "Taksówka dla seniora" bezpłatne usługi przewozowe realizowane są na terenie Ostrołęki 5 dni w tygodniu (poniedziałek-piątek) w godzinach 7:00–18:00, dzięki temu seniorzy mogą dojechać do urzędów, lekarza czy na cmentarz.

Radni zagłosowali "za" i podjęli uchwałę. Seniorzy będą mogli więc skorzystać z taksówek trzy razy w miesiącu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3505
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
 27 dk28 dk29  30 dk31  1  2
×