eOstroleka.pl
Region,

Ten ładunek był zdecydowanie za długi jak na “osobówkę”. Pomysłowy kierowca surowo ukarany! [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. KPP w Makowie Mazowieckimfot. KPP w Makowie Mazowieckim
REKLAMA

Wiózł osobówką drewniane belki znacząco wystające poza auto i przyczepę. Pomysłowość w załadunku kosztowała kierowcę utratę dowodów rejestracyjnych od auta i przyczepy. Do tego wysoki mandat i punkty karne.

Na niecodzienny zestaw pojazdów i transport drewnianych belek natrafili w czwartek, 10 sierpnia policjanci z makowskiej drogówki. Ryzykant w maździe zdecydował się na załadunek długich, drewnianych belek do wnętrza auta i na doczepioną do pojazdy lekką przyczepę. Takim zestawem zdecydowanie nie powinien pojawić się na drodze publicznej, a on dodatkowo jechał z prędkością znacznie odbiegającą od dozwolonej.

Kierujący przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 40 – letni mężczyzna jechał 83 km/h. Kiedy auto zatrzymało się do kontroli mundurowych zaskoczył sposób przewożenia drewnianych belek. Do samochodu osobowego doczepiona była przyczepka, a na niej drewniane belki, które wystawały poza obrys przyczepki. Natomiast z drugiej strony belki położone były w aucie przez otwarty bagażnik i dotykały aż przednich foteli. Na dodatek kierujący przewoził w aucie dwóch pasażerów.

- informuje podkomisarz Monika Winnik, rzecznik prasowy KPP w Makowie Mazowieckim.

Kierujący przyznał, że autem z tak zabezpieczonym bagażem przejechał kilkadziesiąt kilometrów. 40 – letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego za popełnione wykroczenia tj. przekroczenie prędkości o 33 km/h i przewóz drzewa w nieodpowiedni sposób, który stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego otrzymał mandat w wysokości 1300 zł i 9 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne auta i przyczepki z uwagi na ich stan techniczny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×