2014-08-26T13:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

TLC-Clinic: Piękniejsi każdego dnia!

REKLAMA
REKLAMA

 

W naszym sierpniowym artykule chcielibyśmy przybliżyć państwu tematykę zabiegów w sam raz na okres jesienny.

 

W nowoczesnej medycynie estetycznej pojawia się coraz więcej nowości, dzięki którym każdy z nas może pozbyć się uciążliwego skórnego defektu kosmetycznego.

 

Mówimy NIE na stare teorie mówiące o nie usuwaniu nieestetycznie wyglądających narośli skórnych na twarzy czy ciele.

 

Mówimy TAK na nowe efektowne techniki pomagające poprawić nasz wygląd...

 

Każdy z nas bądź co bądź słyszał lub miał z podobnym problemem do czynienia , nie zawsze jednak jesteśmy świadomi czy pewni jaka metoda czy technika będzie najbardziej efektywna i bezpieczna?

 

Często ze względów na trudny dostęp do właściwych informacji wybieramy ryzykowne zabiegi jak ingerencja chirurga z użyciem skalpela, która nie zawsze przynosi oczekiwany efekt i przeważnie kończy się założeniem szwów oraz wystąpieniem nieestetycznych wypukłych blizn, a nawet czasem bliznowców.

 

A mianowicie mówimy tu o zabiegach z dziedziny Dermatochirurgii czyli:

 • Elektrokoagulacji zwanej także Termokoagulacją (z ang.ACP – advanced cosmetic procedure)
 • Elektrolizy (epilacji)

 

Są to bardzo popularne zabiegi wykonywane w naszej klinice.

 

Metody te są jednymi z najbardziej poznanych i bardzo bezpiecznych technik wykorzystywanych w dzisiejszej kosmetyce do usuwania rożnego rodzaju zdrowych zmian skórnych jak również epilacji zbędnego jasnego owłosienia na małych powierzchniach, z minimalną ingerencją i szybkim procesem gojenia.

 

Wykorzystując tą technikę jesteśmy w stanie uniknąć i zminimalizować niechciane efekty uboczne, a  także polepszenie naszej samooceny i samopoczucia.

 

Na czym pracujemy ?

 

W naszej klinice pracujemy na sprzęcie firmy STERX która jest liderem w tej dziedzinie ,firma powstała w 1982 roku i jest międzynarodową firmą znaną w ponad 30 krajach. Nazwa STEREX jest synonimem jakości i dbałości o klienta, jest to firma szanowana w branży kosmetycznej i medycznej ,wyróżnia się bardzo wysokim standardem odnośnie edukacji z obu zakresów jak i swoich produktów .

 

STEREX stał się liderem marki i wytrwale zachowuje swoje stanowisko jak i stale umacnia swoją "przewagę” poprzez odkrywanie i rozwijanie się. Przez lata firma zyskała ogromną wiedzę o skórze co spowodowało utworzenie szanowanego i znanego centrum szkoleniowego którego jesteśmy absolwentami.

 

Dział edukacji i szkoleń firmy jest jednym z najbardziej cenionych w branży posiadający zróżnicowany wachlarz kursów.

 

Produkty używane przez TLC-Clinic posiadają certyfikaty ISO 9001-2008 , CE, ISO 13485: 2003, FDA i MHRA.

 

Otrzymanie certyfikatu CE oznacza ze dany produkt jest wysoko oceniany, ma wymagany standard jest unikalny jak również przeszedł wszystkie testy pozytywnie.

Wszyscy producenci wyrobów medycznych, które są klasy 1 sterylna (np.: igła) , pomiarowe, klasy 2a, 2b i 3 muszą być ocenione przez jednostkę notyfikowaną w celu nadania znaku CE dla ich towarów i dopuszczenia ich do swobodnego obrotu w dowolnym miejscu. Klasa podstawowa 1 wyroby medyczne muszą być zarejestrowane we właściwym organie. Uzyskanie ISO 13485: 2003 wykazuje zgodność z systemem zarządzania czyli jakością.

 

Urządzenia firmy STEREX zaklasyfikowane są przez FDA i MHRA jako urządzenia medyczne.

 

Ostatecznie w niedługim czasie sprzedaż wyrobów medycznych, bez oznakowania CE zostanie zakazane w całej wspólnocie producentów wyrobów medycznych. Ten znak musi zawierać numer (STEREX jest 0120).

Oznacza to, że STEREX jest zatwierdzony przez niezależnego eksperta, którym jest SGS.UK Ltd.

 

Elektrokoagulacja na pajączki, znamiona, prosaki… skazy skórne!!!

 

Metoda ta stosowana jest przy usuwaniu niedoskonałości skóry, wykorzystuje ona właściwości prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości, który przepływając przez odpowiednie elektrody wytwarza ciepło powodujące koagulację białka tkankowego. Zabieg elektrokoagulacji jest bezpieczny i krótki.

Technikę tą wykorzystuje się w kosmetyce i medycynie. Pozwala ona na bezinwazyjnie, a do tego całkowicie bezpiecznie pozbycie się co najmniej 20 rożnego rodzaju zdrowych znamion i skaz ze względu na estetykę, np.:

 • pajączków na twarzy
 • teleangiektazji / popękanych naczynek
 • naczyniaków gwiaździstych
 • naczyniaków rubinowych
 • brodawek (wirusowych, płaskich)
 • prosaków
 • włókniaków miękkich
 • pieprzyków
 • torbieli / kaszaków
 • plamek żółtych / żołtaków
 • kurzajek
 • brodawek łojotokowych
 • mięczaków
 • przebarwień starczych…na ciele i twarzy

 

Ważnym aspektem każdej kuracji jest właściwe rozpoznanie zmiany , jednak to już zależy od doświadczenia i kwalifikacji osoby wykonującej zabieg, nie zawsze elektrokoagulacja będzie właściwym wyborem zwłaszcza jeśli mówimy tu o naczynkach. Rozszerzone naczynia krwionośne to "zmora" ponad 80% osób. Wpływ na pojawianie się ich ma wiele czynników zarówno zewnętrznych (mróz, wiatr, chlorowana woda, nagła zmiana temperatury, nieodpowiednia pielęgnacja, światło słoneczne, sztuczne źródła ciepła, wysiłek fizyczny, ostre przyprawy, stres, alkohol i używki) jak i wewnętrznych (zaburzona gospodarka hormonalna, uwarunkowania genetyczne).

Pierwszym objawem jest powstawanie rumienia, który po jakimś czasie zanika, z czasem jednak zmiany te utrwalają się i dochodzi do trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych tzw. teleangiektazji. Widoczne są one w postaci małych lub większych czerwonych "kreseczek" na twarzy.

Zabieg elektrokoagulacji prowadzi do zniszczenia ścian naczyń krwionośnych, które zostają wchłonięte przez układ krwionośny i limfatyczny, a następnie usunięte z organizmu. Efektowność elektrokoagulacji jest uwarunkowana od tendencji skóry do tworzenia się zamian naczyniowych, w niektórych przypadkach będzie ona musiała być powtarzana okresowo, jest to zabieg pokazujący długoterminowe zadowalające efekty. Osoby z tendencją do powstawania naczynek niestety muszą przyjąć do wiadomości, że rożnego rodzaju zabiegi czy to jest elektrokoagulacja lub laser całkowite pozbycie się danego problemu jest niemożliwe jednak jak najbardziej może być kontrolowane.

Odnośnie zmian skórnych ta technika wykorzystuje termiczne uszkodzenia białka, zabieg jest raczej bezbolesny, dlatego stosujemy jedynie znieczulenie miejscowe. Zastosowanie elektrokoagulacji prowadzi do zamierania komórek epidermy, dzięki czemu zmiany są usuwane w sposób trwały. Pochłaniana energia ogrzewa komórki niechcianych zmian, doprowadzając w ten sposób do ich stopniowego przegrzania, a w rezultacie zanikania zmian. Liczba sesji potrzebnych do uzyskania pożądanego przez nas efektu zależy od intensywności i głębokości zmian, większość zmian jest usunięta w trakcie jednej wizyty.  Przed kuracją radzimy się przygotować - nie należy poddawać się żadnym zabiegom mającym na celu kontrolowane zaburzenie funkcji naskórka w obszarze zabiegowym ,tj. mikrodermabrazja, głębokie złuszczanie czy ekspozycja na słońce lub solarium. Skóra musi być czysta, osuszona, a makijaż zmyty. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból, strupki, jednak taka reakcja skóry bardzo szybko ustępuje.

Objawami niepożądanymi, które występują rzadko, to przebarwienia, odbarwienia, blizenki zanikowe lub przerosłe zależnie od wielkości zmian usuwanych, np. w przypadku włókniaków bardzo małych często występujących na szyi, w okolicy pach mogą pozostać malutkie, płaskie ślady, lekko zaczerwienione, a z upływem czasu praktycznie całkowicie znikają, dlatego ta metoda jest tak popularna i wybierana jako pierwsza przed chirurgiem.

 

Elektroliza jako jedyna metoda trwale usuwająca jasne owłosienie!!!

 

Depilacja laserem znana jest od kilku lat, a TLC-Clinic posiada najnowszej generacji laser medyczny do trwałej epilacji owłosienia (jako jedna z trzech klinik w Polsce posiada tak zawansowana technologie), mimo wszystko nawet najlepsza i najefektywniejsza metoda powodująca redukowanie wzrostu włosów ciemnych (z pigmentem) nie jest w stanie trwale zniszczyć jasnego owłosienia.

Dopiero od niedawna to właśnie Elektroliza została uznana za „GOLD STANDARD” jedyna metodę trwałego niszczenia jasnych włosków z którymi laser czasami może sobie poradzić, stosuje się ja na małych partiach ciała, świetnie nadaje się do usuwania pojedynczych siwych i grubych włosów z okolic wąsika, bródki. Owłosienie bez zabarwienia jest jedynym które nie zareaguje nawet z najlepszej klasy laserem.

Dlatego tak ważny jest prawidłowy wybór kuracji?

Elektroliza to technika trwałego usuwania każdego rodzaju włosów, niezależnie od fototypu skóry. Zabieg wykonywany jest przy użyciu elektrod lub igły o różnych rozmiarach. Emitowany przez nie prąd powoduje ścinanie się białka w tkankach. Każdy włos usuwa się praktycznie od razu- wyciągając go z całym mieszkiem okalającym. Cienka tempo zakończona igła- elektrody (sondy) jest wprowadzona do mieszka włosowego, w następstwie zostaje uwolniony impuls elektryczny powodujący koagulację (ścięcie) struktur białkowych, a tym samym trwałe uszkodzenie macierzy włosa. Zabieg epilacji metodą mikro-elektrokoagulacji powoduje trwałe uszkodzenie macierzy wzrostu włosa w fazie anagenu, z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości. Jest to technologia, wykorzystująca bardzo wysokie natężenie prądu przy bardzo krótkim czasie, zapewniając bezbolesność zabiegu, a tym samym niezrównany komfort.

Liczba zabiegów zależy od rodzaju obszaru poddawanego epilacji, stopnia owłosienia oraz indywidualnych cech każdej osoby. Na wzrost włosów wpływają bowiem hormony, których stężenie w naszych organizmach jest różne. Włoski rosną w różnym tempie, dlatego w czasie jednej wizyty zniszczeniu ulega tylko ich część - będąca aktualnie w pierwszej fazie wzrostu (anagenie). Włosy można bowiem skutecznie usunąć jedynie w tym momencie ich rozwoju, a gdyż nie jesteśmy w stanie określić, które włosy znajdują się w fazie anagenu, a które przeszły już w fazę katagenu czy telogenu.

Elektroliza posiada wiele zalet, jako jedyna usuwa włosy, każdy mieszek traktowany jest indywidualnie, można pracować blisko obszaru oczu (IPL i laser nie powinny być stosowane blisko obszaru oczu).

 

Nowa metoda – nowa Ty i On

 

Efektywność opisanych powyżej zabiegów zależy od wiedzy i doświadczenia osoby wykonującej zabieg i właściwej diagnozy.

Większość znamion jakie mogą się pojawić w ciągu naszego życia na naszej skórze są ta zmiany zdrowe.

Niektóre ze zmian według oceny specjalisty przed wykonaniem zabiegu będą wymagały badania histopatologicznego – w celu oceny charakteru procesu chorobowego. Badanie histopatologiczne materiału tkankowego ma duże znaczenie w rozpoznawaniu chorób nowotworowych, wielu schorzeń zapalnych i zwyrodnieniowych, monitorowaniu postępu leczenia.

 

Przeciwwskazania do zabiegów:

 • Ciąża
 • Metalowe części w organizmie
 • Nowotwory i stany po leczeniu nowotworów
 • Epilepsja
 • Choroby zakaźne
 • Trądzik pospolity lub różowaty
 • Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry
 • Menstruacja
 • Tendencje do tworzenia się keloidów (blizn przerosłych)
 • Choroby serca, rozrusznik serca
 • Zaburzenia krążenia
 • Rozrusznik serca
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Cukrzyca

 

Mamy nadzieje, że nasz artykuł dostarczył ciekawych informacji Państwu. Prosimy o zapoznanie się z przykładowymi zdjęciami odnośnie zmian które są jak najbardziej wskazaniem do zabiegu.

 

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do nas !!!

 

W panelu zabiegowym TLC-Clinic znajdują się również innowacyjne terapie laserowe, nowatorskie rozwiązania estetyczne oraz zabiegi dermatochirurgiczne, takie jak :

 

 • Laserowe usuwanie owłosienia

Nr 1 na Świecie, 1 z 3 w Polsce , PRAWDZIWY MEDYCZNY LASER – FDA / CE certyfikat

 • Laserowe usuwanie pigmentacji, przebarwień, plam starczych na całym ciele
 • Laserowe fotoodmładzanie
 • Laserowe leczenie trądziku pospolitego, różowatego, naczyniaków
 • Elektroliza na jasne owłosienie
 • Permanentny Makijaż | Micropigmetacja | Usuwanie | Korekta Makijażu Permanentnego
 • Mezoterapia na blizny, rozstępy, cellulit, łysienie
 • Zamykanie popękanych naczynek
 • ACP na usuwanie zmian skórnych takich jak włókniaki, prosaki, rubinki, kurzajki, brodawki, pieprzyki...
 • Medyczna Mikrodermabrazja na powierzchowne i głębokie blizny
 • Kwasy Medyczne na zmarszczki, trądzik, blizny
 • Głębokie ziołowe złuszczanie naskórka na rozstępy, cellulit, przebarwienia
 • Zabiegi dla skór wrażliwych, naczyniowych i wiele innych procedur
 • Podstawowe Zabiegi Kosmetyczne jak manicure, pedicure, henna , woskowanie…
 • Przekuwanie Uszu
 • Szeroki zakres Cosmo i Dermo – kosmetyków w sprzedaży

 

W TLC-Clinic zapewniamy pełne bezpieczeństwo klientów dzięki fachowości, nowoczesnym instrumentom, wiedzy i bogatemu doświadczeniu. Współpracujemy z najlepszymi producentami sprzętu medycznego i stosujemy wyłącznie renomowane preparaty estetyczne, kosmetyczne które dobierane są indywidualnie do potrzeb naszych klientów. Aktywnie uczestniczymy w rozwoju medycyny estetycznej w Polsce i Wielkiej Brytanii. Doświadczenie zawodowe rozwijamy odbywając staże w najlepszych ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii naczyniowej na świecie.

 

Zapraszamy Państwa 11 i 12 Września 2014 r na dni otwarte w Siłowni ”AGNES” w Ostrołęce

 

Będziemy w tym dniu udzielać darmowych wstępnych porad w godzinach 17.00-21.00

*W celu umówienia się na konsultację i wzięcia udziału w programie należy skontaktować się bezpośrednio z kliniką

pod numer telefonu +48 886 520 147, ilość miejsc ograniczona.

*Dla wszystkich zainteresowanych będą rozdawane vouchery upominkowe upoważniające do 10% zniżki na zabiegi kliniczne.

*Komputerowa analiza skóry z doborem zabiegów i kosmetyków pielęgnacyjnych jako kuracja domowa- dodatkowe 10% rabatu na kosmetyki zakupione 11-12.09.2014r.

 

TLC-CLINIC Klinika Laseroterapii

Elżbieta Lipska – Cosmetic Services Technician / Aethetician - AVCE / BTEC Laser, Light and Associated Aesthetic Therapies Level 4 / Specjalizacja Dermatologia/ Skóra / Laseroterapia

UL. TRAUGUTTA 26

07-410 OSTROŁĘKA

+48 886 520 147

info@tlc-clinic.com.pl

www.tlc-clinic.com.pl

www.facebook.com/TLCClinic

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń