eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zajazd Szlachecki w Troszynie. Wspaniałe podziękowanie dla rolników za całoroczny trud [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4130
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Tegoroczne żniwa dobiegły końca, a to oznacza czas podziękowań dla rolników za całoroczny trud i pracę. W Troszynie doroczne dożynki mają od lat formułę Zajazdu Szlacheckiego i tradycyjnie już, są okazją do wspaniałej zabawy.

Gminne dożynki w Troszynie, które zorganizowano w niedzielę, 3 września rozpoczęły się przed południem od mszy dziękczynnej w miejscowej parafii. Po mszy korowód wieńców dożynkowych z wójtem Edwinem Mierzejewskim i samorządowcami na czele przemaszerował na plac przed gminnym ośrodkiem kultury, gdzie przygotowano część artystyczną i oficjalną.

Gospodarz gminy, wójt Mierzejewski, serdecznie podziękował wszystkim rolnikom małym i dużym, za trudną pracę i ogromne zaangażowanie w to, aby tegoroczne plony, mimo wielu przeszkód, były jak największe.

Do podziękowań dołączyli się również przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, podkreślając znaczenie rolnictwa w krajowej i lokalnej gospodarce.

Tradycją dożynek szlacheckich w Troszynie jest prezentacja sołectw, kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń działających na terenie gminy. Każda grupa przygotowała własne stoisko z uginającymi się od pysznych potraw stołami. Wiele dań z łatwością mogłoby konkurować w najbardziej prestiżowych konkursach kulinarnych.

Przed nami jeszcze część artystyczna troszyńskich dożynek. W programie są m.in. koncerty takich gwiazd jak Patrycja Runo czy grupa Mejk.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×