zdjecie 5233
zdjecie 5233
zdjecie 5233
2020-04-06T14:59:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Trudny czas dla firm. Jak radzą sobie lokalni przedsiębiorcy?

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
0
33

Obecne czasy nie są łatwe dla biznesu. Epidemia koronawirusa niemal we wszystkich branżach spowodowała spadek przychodów, a niektórzy przedsiębiorcy muszą walczyć o przetrwanie na rynku. Niektórzy decydują się na zamknięcie lub zawieszenie działalności. 

Epidemia koronawiusa spowodowała, że w kłopotach znalazło się wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy z dnia na dzień utracili możliwość uzyskiwania takiego przychodu, jak przed epidemią. To sprawiło, że w niektórych przedsiębiorstwach słychać już o możliwych zwolnieniach pracowników, zmniejszaniem liczby etatów czy obniżkami płac.

Najbardzej dotknięci obecną sytuacją mogą uzyskać pomoc w ramach tzw. tarczy antykryzysowej, obejmującej m.in. 3-miesięczne zwolnienie ze składek ZUS, zasiłek postojowy czy niskooprocentowane pożyczki. W skali kraju wnioski na te świadczenia złożyło już ponad ćwierć miliona przedsiębiorców. Jak się dowiedzieliśmy, dane dotyczące naszego regionu ZUS przedstawi jutro.

Tymczasem, niektórzy właściciele firm decydują się zamknąć lub zawiesić działalność. W Urzędzie Miasta Ostrołęki w marcu 13 przedsiębiorców zamknęło działalność, a 46 - zawiesiło. Jednak dane te nie oddają skali zjawiska, gdyż większość właścicieli firm może to robić elektronicznie.

Zwracamy się do przedsiębiorców z prośbą o powstrzymanie się z osobistym składaniem w Urzędzie Miasta Ostrołęki wniosków o zawieszenie, zmianę lub wykreślenie wpisu z CEiDG. Wszystkie sprawy w CEIDG można załatwić przez Internet przy użyciu darmowego Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Ponadto wniosek może być złożony w dowolnym terminie, a wiec także po ustaniu pandemii. Nie ma więc potrzeby, aby wybierać się do Urzędu. Wielu przedsiębiorców składa wnioski drogą elektroniczną, a tymi danymi obecnie nie dysponujemy.  Dlatego dane dotyczące zakończenia bądź zawieszenia działalności poprzez złożenie wniosku w Urzędzie Miasta Ostrołęki nie oddają obrazu sytuacji. W marcu 2020 roku w Urzędzie Miasta Ostrołęki złożono 13 wniosków o zakończenie działalności i 46 wniosków o zawieszenie działalności. W tym okresie do naszego urzędu wpłynęło także 16 wniosków o wznowienie działalności i 26 wniosków o założenie działalności

- poinformowało nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta Ostrołęki.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×