2017-08-01T15:46:30+02:00 eOstroleka.pl 10 0 10 4
Ostrołęka,

Trwa instalacja tablic z nowymi nazwami ulic

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
4
6
8
Najlepszy komentarz
~Gość, 18:08 01-08-2017,   -
Trochę czasu potrwa aż ludzie się przyzwyczaja, przyjadą nowi i znowu zaczną zmieniać, głupota ludzka
odpowiedz   •   oceń :  
Służby miejskie instalują tabliczki z nowymi nazwami ulic. Nowych patronów oficjalnie już od kilku dni ma kilkanaście ulic w Ostrołęce.

Instalację tabliczek z nowymi nazwami ulic powierzono pracownikom Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. Pierwsze tabliczki instalowano wczoraj na ulicy Fieldorfa Nila (dawnej Gorbatowa), kolejne montowane były dziś, a jutro wszystkie nowe ulice będą miały już właściwe oznakowanie.

Mieszkańcy ulic, które zmieniły patronów powinni zgłosić zmiany adresowe następującym instytucjom:
 
1. Urząd Skarbowy w Ostrołęce - osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej zgłaszają zmianę przy najbliższym kontakcie z Urzędem Skarbowym. Można także wypełnić zgłoszenie aktualizacyjne ZAP 3.
 
2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych - osoby pobierające świadczenia powinny zgłosić zmianę danych adresowych na formularzu lub w dowolnej formie pisemnej do ZUS.
 
4. Dostawca energii elektrycznej i gazu - osoby będące klientami powinny zmianę danych adresowych zgłosić do właściwego dostawcy.
 
5. Urząd Miasta Ostrołęki oraz podległe mu instytucje wprowadzą zmiany „z urzędu”.
 
6. Banki - należy zgłosić zmianę nazwy ulicy osobiście.
 
Nie wymieniamy poniższych dokumentów !
 
a) Dowody osobiste - posiadacz dowodu osobistego wydanego według starego wzoru, nie ma obowiązku wymiany dowodu na nowy, a nawet nie ma uprawnienia żądania jego wymiany w przypadku zmiany nazwy ulicy. Nowe dowody nie posiadają już adresu zameldowania, a wszelkie instytucje (np. banki), które potrzebują pozyskać od klienta potwierdzenie zameldowania wymagają aktualnie zaświadczeń wydawanych przez właściwe urzędy.
 
b) Paszporty - zmiana nazwy ulicy nie wpływa również na konieczność wymiany paszportów, gdyż zgodnie z art. 18 ust.1 ustawy z 13 lipca 2006 roku o dokumentach paszportowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 758 ze zm.) paszport nie zawiera adresu właściciela.
 
c) Dowody rejestracyjne i prawa jazdy – Zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową.
 
Oznakowanie posesji i sprawy firmowe
 
d) Tabliczki z numerem porządkowym, zawierające nazwę ulicy - właściciele nieruchomości poniosą koszty wykonania nowych tabliczek, bądź napisów na nieruchomości zgodnych z nową nazwą ulicy, które są obowiązani umieścić na nieruchomości w widocznym miejscu, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 
e) Zmiana w księdze wieczystej - nieodpłatnie. Należy złożyć wniosek o zmianę w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce.
 
f) Mieszkańcy ulicy ponoszą koszty związane ze zmianą pieczątek osobistych lub firmowych, wizytówek, a także ewentualnych szyldów, banerów reklamowych i reklam. Miasto w żadnym przypadku nie może zrekompensować tych kosztów – brak podstaw prawnych dla tego typu działania.
 
g) Gmina – Miasto Ostrołęka, zobowiązana jest zgodnie z art. 47a ustawy z 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016, poz. 1629, ze zm.) do umieszczania i utrzymywania
w należytym stanie tabliczek z nazwami ulic i placów w mieście oraz do prowadzenia i aktualizowania ewidencji numeracji porządkowej nieruchomości. Miasto poniesie więc koszty wykonania i umieszczania nowych tabliczek informacyjnych oraz wprowadzania niezbędnych zmian w dokumentacji gminnej.
 
h) Zarządcy budynków przy zmienianych ulicach zobowiązani są do dokonania zmian nazwy ulicy na nową w przypadku, gdy istnieje „stara nazwa” na budynku. Umieszczenie na budynkach aktualnych nazw ulic ma zasadnicze znaczenie dla działania służb ratunkowych czy też firm kurierskich.
Zmiany w Ewidencji gruntów i budynków Miasta Ostrołęki, w odniesieniu do położenia nieruchomości, zostaną dokonane „z urzędu”.
 
3. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej - przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek o zmianę wpisu do CEIDG w Urzędzie Miasta Ostrołęki, więcej informacji na stronie: http://bip.um.ostroleka.pl/cases/content/760, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w terminie najpóźniej 7 dni od dnia zmiany danych.
 
Zakres zmiany powinien obejmować rubryki, w których należy dokonać zmiany nazwy ulicy:
-adres zamieszkania,
-adres zameldowania,
-adres głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
-adres do doręczeń,
-adres dodatkowego miejsca wykonywania działalności gospodarczej,
-adres przechowywania dokumentacji rachunkowej.
 
Informujemy również, iż Prezydent Miasta Ostrołęki wystosował pisemne powiadomienia o zmianie nazw ulic do instytucji takich jak Straż miejska i Urząd Statystyczny.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 18:08 01-08-2017,   -
Trochę czasu potrwa aż ludzie się przyzwyczaja, przyjadą nowi i znowu zaczną zmieniać, głupota ludzka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:47 01-08-2017,   -
[quote= ]Trochę czasu potrwa aż ludzie się przyzwyczaja, przyjadą nowi i znowu zaczną zmieniać, głupota ludzka [/quote]
Głupotą to jest trwać w błędzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~gosc , 23:08 01-08-2017,   -
pisiory won
odpowiedz   •   oceń :  
~Dupik , 00:51 02-08-2017,   -
Jaki ch*&^uj wypier*&^dalać z tymi *****&^nimi nazwami hahaha
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:17 02-08-2017,   -
[quote=gosc ]pisiory won [/quote]
Komuchy precz
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx , 07:11 02-08-2017,   -
Nich ktoś zajmie się naprawą nawierzchni dróg na terenie miasta a nie zmianą ulic naprawdę u nas to lubią wydawać pieniądze na duperele a szkoda
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:45 02-08-2017,   -
Dlaczego w Polsce stosujemy amerykański cudzysłów "", nie mamy polskich znaków „”  ?
odpowiedz   •   oceń :  
~gość , 11:07 02-08-2017,   -
[quote= ][quote=gosc ]pisiory won [/quote]
Komuchy precz [/quote]
cieszę się, że mnie popierasz, komuchy = pisiory
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2