zdjecie 5794
zdjecie 5794
2021-11-25T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, TRANSMISJA NA ŻYWO

Trwa sesja Rady Miasta Ostrołęki. Będzie decyzja w sprawie podwyżki dla prezydenta

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
13

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Ostrołęki zapadnie decyzja m.in. w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta Łukasza Kulika. Przebieg sesji śledzić można na żywo za pośrednictwem naszego portalu.

Sesja odbywająca się w trybie zdalnym rozpoczęła się o godz. 10:00. W porządku obrad znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg publicznych położonych na terenie miasta, programu współpracy z organizacjami pozarządowymi, miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, warunków i form udzielania pomocy uczniom ostrołęckich szkół oraz uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania dla dwóch obszarów.

Radni pochylą się także nad uchwałą określającą wynagrodzenie dla prezydenta miasta Łukasza Kulika. Na jednej z poprzednich sesji, pod koniec października radni przegłosowali dość znaczne podwyżki swoich diet, dziś z kolei będą decydować czy podwyżkę otrzyma także prezydent.

LIII sesja Rady Miasta Ostrołęki – oglądaj na żywo

 

Proponowany porządek obrad:

1.    Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.

2.    Wybór sekretarza obrad.

3.    Przedstawienie porządku obrad sesji oraz jego zmiany.

4.    Przyjęcie protokołu z LI sesji Rady Miasta Ostrołęki.

5.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg położonych na trenie Miasta Ostrołęki i ich parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.

6.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie przyjęcia „Programu współpracy Miasta Ostrołęki z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami,  o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”.

7.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2022 rok.

8.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie ustalenia Regulaminu określającego szczegółowe warunki udzielania pomocy dzieciom i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Ostrołęki, formy i zakres tej pomocy, w tym stypendia dla uzdolnionych uczniów oraz tryb postępowania w tych sprawach w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Ostrołęki”.

9.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Osiedle Łazek” w Ostrołęce.

10.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu „Osiedle Starosty Kosa” w Ostrołęce.

11.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Ostrołęki.

12.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie nadana nazw alejom oraz skwerowi w Parku Miejskim im. Wiktora Stańskiego w Ostrołęce.

13.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021 – 2042.

14.    Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.

15.    Przyjęcie informacji Prezydenta Miasta Ostrołęki o sprawach bieżących za miesiąc październik 2021 roku.

16.    Oświadczenia radnych.

17.    Komunikaty i sprawy organizacyjne Rady Miasta Ostrołęki.

18.    Zakończenie obrad LIII sesji Rady Miasta Ostrołęki.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×