eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tu zaczynała się historia Ostrołęki. Piknik historyczny na terenie starego grodziska [ZDJĘCIA,WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2232
zdjecie 2232
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

O tym, jak dawniej żyło się w grodzie nad Narwią dowiecie się podczas pikniku historycznego w starym grodzisku. Warto poznać historię Ostrołęki, a ten piknik jest ku temu idealną okazją.

Piknik historyczny w starym grodzisku nad Narwią został zorganizowany w ramach przypadającej w tym roku 650. rocznicy nadania Ostrołęce praw miejskich. Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły. Można zapoznać się z elementami kultury słowiańskiej, poznać tzw. “podpłomyki”, czyli smakołyki, którymi zajadali się mieszkańcy grodziska podpłomyki, dowiemy się jak powstają tradycyjnych lalek „motanki”. W programie pikniku są też pokazy warsztatu kowalskiego, wyrobu dawnych pieczęci, łuków. Rekonstruktorzy umożliwiają też zapoznanie się z przedmiotami codziennego użytku, a także ze sposobem walki słowiańskich wojów.

Warsztaty i pokazy w sposób interaktywny przybliżą dawną kuchnię i rzemiosła, takie jak zielarstwo, tkactwo, wytwórstwo papieru, hafciarstwo, złotnictwo, drzeworytnictwo i tworzenie biżuterii.

Łącznikiem historycznym między średniowieczem a współczesnością będą pokazy związane z powstaniem listopadowym i bitwą pod Ostrołęką, które przeniosą uczestników w realia XIX wieku.

Ponadto na terenie imprezy dostępne jest stanowisko z książkami historycznymi i kopiami zabytków archeologicznych. Dla najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty „wykopaliska małego archeologa” oraz budowę grodu z piasku.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×