2012-06-12T12:31:06+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

TVM1: Ojciec Rydzyk otwiera telewizję dla młodzieży

REKLAMA
zdjecie 5672
Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube) Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube)
REKLAMA
zdjecie 5672

Ojciec Tadeusz Rydzyk opowiada „Naszemu Dziennikowi” o nowym medialnym projekcie fundacji Lux Veritatis. Będzie to kanał telewizyjny dla młodzieży.

- Młodzież jest przyszłością. Trzeba stworzyć miejsce, gdzie młodzież będzie mogła rozmawiać z młodzieżą. Niech się komunikuje, bo przecież media mają być środkiem społecznego komunikowania. Trzeba dać szansę także młodzieży katolickiej. Ten pomysł, co chciałbym podkreślić, nie narodził się w ciągu pięciu minut, myśleliśmy o tym już od dawna i teraz przyszła pora na wprowadzenie go w życie. W Polsce jest bardzo dużo grup młodzieżowych, ruchów. Są różne organizacje katolickie, które robią wiele dobrego. Ci ludzie mogą bardzo dużo wnieść do naszego społeczeństwa. Dlatego trzeba dać im szansę pokazania się ludziom i to zapewni im nowa telewizja - mówi „Naszemu Dziennikowi” ojciec Tadeusz Rydzyk.

Nie będzie to część TV Trwam, tylko odrębny kanał o nazwie TVM1. - „M”, bo Maryja, młodzież, muzyka - tłumaczy ojciec Rydzyk. Programy dla TVM1 będą tworzyć m.in. absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale nie tylko. - Liczę też na duszpasterzy, na ruchy katolickie, takie jak oaza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Odnowa w Duchu Świętym, Lednica, Przystanek Jezus, Pustynia Miast. W Kościele działa jeszcze wiele innych wspólnot religijnych, mamy harcerstwo i inne organizacje. Ich wszystkich możemy włączyć w tworzenie telewizji dla młodzieży - wymienia redemptorysta.

Nowy kanał ruszy, jak tylko Lux Veritatis uzyska zgodę na emisję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Najpierw TVM1 byłaby emitowana drogą satelitarną.

- Ale chcemy także docierać do polskiej młodzieży za pośrednictwem multipleksu. Dlatego staniemy do konkursu o miejsce na multipleksie, gdy tylko Krajowa Rada go ogłosi. Chciałbym zauważyć, że nasza oferta będzie wyjątkowa. Bo teraz miejsca na multipleksach rozdawane są przede wszystkim nadawcom liberalno-lewicowym. Oni już mają znaczną przewagę medialną nad innymi, można powiedzieć, że absolutnie opanowali media, rynek telewizyjny. Przez lata utworzyli i rozbudowują całe koncerny medialne. A my - katolicy umocowani w kulturze łacińskiej - jesteśmy tam nieobecni. Dla katolickich mediów nie znalazło się nawet jedno miejsce na multipleksie, nie jest to więc pluralizm, różnorodność oferty programowej, jaka powinna być budowana w naziemnej telewizji cyfrowej. I my chcemy dać widzom wybór. Już teraz widzimy, że na multipleksie będzie sporo kanałów adresowanych do młodzieży, gdzie dominować ma muzyka. Więc telewizja TVM1 chce dać młodym widzom alternatywę - mówi ojciec Tadeusz Rydzyk.


[źródło: Nasz Dziennik]

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×