eOstroleka.pl
Polska,

TVM1: Ojciec Rydzyk otwiera telewizję dla młodzieży

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube) Ojciec Tadeusz Rydzyk (fot. youtube)
REKLAMA

Ojciec Tadeusz Rydzyk opowiada „Naszemu Dziennikowi” o nowym medialnym projekcie fundacji Lux Veritatis. Będzie to kanał telewizyjny dla młodzieży.

- Młodzież jest przyszłością. Trzeba stworzyć miejsce, gdzie młodzież będzie mogła rozmawiać z młodzieżą. Niech się komunikuje, bo przecież media mają być środkiem społecznego komunikowania. Trzeba dać szansę także młodzieży katolickiej. Ten pomysł, co chciałbym podkreślić, nie narodził się w ciągu pięciu minut, myśleliśmy o tym już od dawna i teraz przyszła pora na wprowadzenie go w życie. W Polsce jest bardzo dużo grup młodzieżowych, ruchów. Są różne organizacje katolickie, które robią wiele dobrego. Ci ludzie mogą bardzo dużo wnieść do naszego społeczeństwa. Dlatego trzeba dać im szansę pokazania się ludziom i to zapewni im nowa telewizja - mówi „Naszemu Dziennikowi” ojciec Tadeusz Rydzyk.

Nie będzie to część TV Trwam, tylko odrębny kanał o nazwie TVM1. - „M”, bo Maryja, młodzież, muzyka - tłumaczy ojciec Rydzyk. Programy dla TVM1 będą tworzyć m.in. absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale nie tylko. - Liczę też na duszpasterzy, na ruchy katolickie, takie jak oaza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Odnowa w Duchu Świętym, Lednica, Przystanek Jezus, Pustynia Miast. W Kościele działa jeszcze wiele innych wspólnot religijnych, mamy harcerstwo i inne organizacje. Ich wszystkich możemy włączyć w tworzenie telewizji dla młodzieży - wymienia redemptorysta.

Nowy kanał ruszy, jak tylko Lux Veritatis uzyska zgodę na emisję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Najpierw TVM1 byłaby emitowana drogą satelitarną.

- Ale chcemy także docierać do polskiej młodzieży za pośrednictwem multipleksu. Dlatego staniemy do konkursu o miejsce na multipleksie, gdy tylko Krajowa Rada go ogłosi. Chciałbym zauważyć, że nasza oferta będzie wyjątkowa. Bo teraz miejsca na multipleksach rozdawane są przede wszystkim nadawcom liberalno-lewicowym. Oni już mają znaczną przewagę medialną nad innymi, można powiedzieć, że absolutnie opanowali media, rynek telewizyjny. Przez lata utworzyli i rozbudowują całe koncerny medialne. A my - katolicy umocowani w kulturze łacińskiej - jesteśmy tam nieobecni. Dla katolickich mediów nie znalazło się nawet jedno miejsce na multipleksie, nie jest to więc pluralizm, różnorodność oferty programowej, jaka powinna być budowana w naziemnej telewizji cyfrowej. I my chcemy dać widzom wybór. Już teraz widzimy, że na multipleksie będzie sporo kanałów adresowanych do młodzieży, gdzie dominować ma muzyka. Więc telewizja TVM1 chce dać młodym widzom alternatywę - mówi ojciec Tadeusz Rydzyk.


[źródło: Nasz Dziennik]

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×