zdjecie 3009
2011-09-16T14:45:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

TVP odpowiada Czytelnikowi portalu eOstrołęka.pl w sprawie Nergala

REKLAMA
REKLAMA

Jeden z naszych Czytelników - Marcin - przesłał do TVP list z protestem przeciwko promowaniu w telewizji publicznej Adama „Nergala” Darskiego. Właśnie otrzymał odpowiedź. Jak się okazało, TVP wysyła list o tej samej treści do wszystkich piszących w sprawie Nergala, bo identyczne pismo przytacza portal wPolityce.pl.

Oto treść listu naszego Czytelnika do TVP:

Witam,
Stanowczo protestuje przeciwko emitowaniu programu „The Voice of Poland” z udziałem Pana Adama Darskiego w publicznej telewizji. Jest to dla mnie niedopuszczalne, aby ktoś taki jak Pan Adam, który obraził uczucia większość Polaków również i mnie, został pokazywany w publicznej telewizji, w programie rozrywkowym. Jako Polak i Katolik żądam usunięcia programu z ramówki TVP2. Ps. Czekam z nadzieją na pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy. Pozdrawiam Marcin z Ostrołęki


I odpowiedź TVP:

Drodzy Widzowie
telewizyjnej Dwójki


W związku z pojawieniem się wielu sprzecznych opinii na temat udziału Pana Adama Darskiego w programie „The Voice of Poland. Najlepszy Głos” pragniemy podzielić się z Państwem spostrzeżeniami na temat roli Pana Adama Darskiego w tym programie.

Adam Darski jest kompozytorem, producentem muzycznym, multiinstrumentalistą i wokalistą. Jest absolwentem Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Płyta jego zespołu jako pierwsza w historii polskiej muzyki, znalazła się na światowej liście sprzedaży Billboard. Adam Darski w rankingu Decibel Magazine został uznany za 17. najlepszego gitarzystę deathmetalowego na świecie. W Polsce czterokrotnie nominowany do muzycznej prestiżowej nagrody Fryderyka, został laureatem Fryderyka 2010 za album roku w kategorii metal. Jego dorobek muzyczny był jednym z powodów, dla których producent „The Voice od Poland” - firma Rochstar - zaproponował mu w tym programie rolę jurora - trenera.

Po publicznej walce z białaczką, od czasu pokonania choroby, Adam Darski jest szeroko obecny w polskich mediach. Udziela wywiadów wszystkim ważniejszym pismom i programom, takim jak „Wprost”, „Newsweek”, „Przekrój” czy „Pani”. Był gościem programu „Tomasz Lis na żywo”, Poranka TVN24, wystąpił w spocie społecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Jest tzw. celebrytą, żywo obecnym w życiu publicznym. Między innymi również z tego powodu został zaproszony do programu.

Rola pana Adama Darskiego w programie „The Voice of Poland. Najlepszy głos” sprowadza się wyłącznie do roli eksperta muzycznego. Pan Darski, jako jeden z nielicznych polskich artystów, robiących karierę za granicą, ma za zadanie oceniać i trenować wokalistów. Swoim zachowaniem, wypowiedziami, postawą nie narusza chrześcijańskiego systemu wartości i norm społecznych oraz nie obraża niczyich uczuć religijnych. Zgodnie z umową zawartą z producentem programu, jego wypowiedzi będą dotyczyły wyłącznie sfery muzycznej, a nie światopoglądowej czy religijnej. Kontrowersyjny wizerunek sceniczny zespołu Behemoth, kreowany na potrzeby artystyczne, nie ma nic wspólnego z postawą Adama Darskiego w programie TVP2.

Godny podkreślenia pozostaje również fakt, że Sąd Rejonowy w Gdyni nie dopatrzył się znamion przestępstwa w zachowaniach scenicznych Artysty, i 18 sierpnia 2011 roku uniewinnił go od zarzutu znieważenia uczuć religijnych. Nie ma powodu, żeby Telewizja Polska kwestionowała wyrok Sądu.

Obecność pana Adama Darskiego w programie muzycznym Dwójki jest podyktowana założeniami jego formatu. Zgodnie z koncepcją tego show, każdy z trenerów reprezentuje inny gatunek muzyczny. Jest przewodnikiem dla innej grupy słuchaczy, a przede wszystkim ma duże doświadczenie sceniczne oraz niekwestionowane dokonania.

W świecie muzyki od lat istnieje wiele gatunków mających swoich reprezentantów. Część z nich komponuje i tworzy muzykę niszową, część bardziej popularną. Wśród miłośników muzyki znajdziemy zwolenników zarówno tej bardziej masowej, jak i tej elitarnej. Dodatkowym elementem jest również to, że w zależności od gałęzi muzyki, której jesteśmy zwolennikami, lubimy utożsamiać się z naszymi idolami i gwiazdami. Zwolennicy muzyki deathmetalowej, w sposób szczególny wyróżniają się strojem, czy rekwizytami charakterystycznymi dla tego typu subkultury. Nie oznacza to jednak, że ideowo i światopoglądowo identyfikują się oni z satanistycznymi zachowaniami i postawą wrogą chrześcijaństwu.

Każda subkultura posiada elementy dla niej charakterystyczne. Jednak stwierdzenie, że twórcy -  przykładowo - hip-hopu, odzwierciedlają postawę gangsterską, a muzycy rockowi są stale pod wpływem środków odurzających, jest krzywdzące i niezgodne z rzeczywistością. Przecież czy rockmani, czy deathmetalowcy, hip-hopowcy, mają w sobie ogromne pokłady wrażliwości i mają prawo cieszyć się  dźwiękami muzyki. Odmienność gustów i upodobań artystycznych jest normą, powszechnie szanowaną i akceptowaną. Pan Adam Darski reprezentując nurt muzyki deathmetalowej, jest w tej samej mierze  wrażliwy na  potencjał wokalny uczestników programu, co pozostali trenerzy - jurorzy.

Jeżeli jednak ktoś z naszych widzów poczuł się dotknięty obecnością Adama Darskiego  w „The Voice of Poland. Najlepszy głos”, wyrażamy ubolewanie. Obrażanie niczyich uczuć nie było intencją twórców programu.

Wyrażamy nadzieję, że wskazane okoliczności pozwolą przekonać Drogich Widzów telewizyjnej Dwójki, że  w programie  „The Voice of Poland. Najlepszy głos” liczą się talent i dobra muzyka, bo takie jest przesłanie tego programu, a nie polemika światopoglądowa i obrażanie uczuć religijnych.

Licząc na Państwa zrozumienie
Pozostajemy z szacunkiem
Dyrekcja Programu 2
Telewizji Polskiej S.A.
  


Gorąco zachęcamy innych Czytelników portalu eOstrołęka.pl, których również oburza promowanie satanizmu w telewizji publicznej, o przesyłanie kolejnych protestów na adres TVP.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×