2011-08-20T10:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Tyle kosztuje randka w Ostrołęce

REKLAMA
fot. sxc.hu
REKLAMA

„Motyle” w brzuchu, dreszcze i tęsknota to objawy zakochania. Najlepszym lekarstwem na te niepokojące dolegliwości jest spotkanie z osobą, do której bez przerwy powracają nasze myśli. Dobrym pomysłem jest zaproszenie jej do jednej z ostrołęckich kawiarni. Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztuje randka w Ostrołęce.

Najpierw kierujemy się do kawiarni „Kafeteria” mieszczącej się przy ulicy Gołębiej. Wnętrze jest bardzo przytulne. Za tzw. „kawę i ciastko” będziemy musieli zapłacić tu od 14 do 20 zł za osobę. Możemy jednak wybierać pomiędzy kilkoma smakami kaw oraz dwoma rodzajami ciasta. Kawę możemy zastąpić herbatą, której kafeteria oferuje aż 70 rodzajów, a każda z nich kosztuje 6,5 zł. Osoby dorosłe mogą również zamówić wino w cenie od 9 do 11 złotych za kieliszek.

Kolejnym celem naszej podróży są „Cafe Fusy” przy ulicy Bernardyńskiej. Kawiarnia jest mniejsza niż poprzednia, urzeka jednak wystrojem sprzyjającym nawet bardzo intymnym spotkaniom. Właściciel opowiada nam, co najczęściej zamawiają osoby, które do niego przychodzą.

- Dużo zależy od pory roku i dnia. W dzień największym powodzeniem cieszy się kawa smakowa, wieczorami częściej zamawiane są bardziej orzeźwiające napoje i lekkie desery, na przykład sałatka owocowa - opowiada Andrzej Jaskólski. - Przychodzą do mnie głównie ludzie młodzi, rzadko zamawiają więc alkohol.

W „Fusach” za kawę zapłacimy od 5 do 14 złotych w zależności od składu i wielkości. Kawiarnia oferuje kilkanaście smaków kawy, ciekawostką jest, że niektóre kawy mają nazwy wskazujące, że są przygotowywane specjalnie dla zakochanych np. „Słodki buziak” czy „Dla Ciebie wszystko”. Herbaty napijemy się tu za 7 zł. Ciasto będzie nas kosztować od 6zł za mufinkę do 12 za szarlotkę na ciepło z lodami i owocami. Kawiarnia kusi też gorącą czekoladą w dwóch kolorach: czarnym (8zł) i białym (12zł). Dostępne jest też kilka rodzajów win w cenie 8 zł za kieliszek.

Odwiedziliśmy także jedną z najpopularniejszych kawiarni w Ostrołęce: „Cafe Rialto”.
Tu, niestety, bardzo często bywają tłumy ludzi, przez co raczej nie ma mowy o intymności. W karcie znajdziemy wiele deserów lodowych w cenie od 5 do 16 złotych. Z ciast do wyboru dostaliśmy jedynie szarlotkę. Kawa potencjalnych zakochanych będzie kosztować od 3,5 zł do 9 zł - tu także mamy do wyboru kilka smaków kawy.

Tuż obok mieści się niedawno otwarta „Cukieteria”. Kusi ona kilkoma smakami gorącej czekolady, wszystkimi w cenie 5 zł. Można też zamówić jeden z kilkunastu deserów lodowych w cenie od 7 do 14 złotych, za kawę zapłacimy od 4 do 9 złotych, mamy także możliwość wyboru pomiędzy kilkoma rodzajami ciasta, każdy w cenie około 5 zł.

Jako ostatnią odwiedziliśmy „Chocolate cafe”. Lokal wygląda bardzo ekskluzywnie i nowocześnie. W karcie możemy znaleźć między innymi gorącą czekoladę za 8 lub 9 zł. Kawiarnia jako jedyna oferuje owocowe fondue. Nie znajdziemy tu jednak wielu smaków kawy, tak jak w innych lokalach. Herbatę wypijemy tu za jedyne 4,5 zł, a deser lodowy w zależności od wielkości od 8 do 13 złotych. Lokal oferuje najwięcej alkoholi wśród ostrołęckich kawiarni: wino, piwo, koniak, rum czy wódka to tylko niektóre z alkoholowych propozycji właścicieli.

Podsumowując, za przeciętną randkę zapłacimy od około 30 do 40 zł. Wszystko zależy od miejsca, zasobności portfela oraz siły uczuć.

J. Pych, A. Wilga

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3  4  5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Brak wydarzeń