2021-12-07T09:01:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Uciekając z kradzionymi rowerami zapomniał o śladach na śniegu i zgubił dowód osobisty [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
7

Po śladach butów pozostawionych na śniegu ostrołęccy policjanci dotarli do 17-letniego złodzieja, który ukradł rowery jednemu z mieszkańców gminy Lelis. Uciekając z rowerami mało roztropny złodziej zgubił… dowód osobisty.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie gminy Lelis. Jeden z mieszkańców zawiadomił policję o kradzieży wartych kilka tysięcy rowerów. Złodziej wybijając szybę kawałkami gruzu dostał się do wnętrza budynku, w którym właściciel trzymał jednoślady.

Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu grupy zdarzeniowej policjanci na śniegu zauważyli ślady podeszwy obuwia, które nie należały zarówno do nich, jak i osób zgłaszających.

Po śladach do dowodu osobistego i do złodzieja

Funkcjonariusze w obawie przed kolejnymi opadami śniegu i zatarciem śladów postanowili to sprawdzić. Krok po kroku podążali za śladami prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Po przejściu kilku kilometrów pieszo na ziemi zauważyli dokument tożsamości. Okazało się, że dowód osobisty należy do młodego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Policjanci zabezpieczyli dokument. Dalsze ślady prowadziły przez drogi polne oraz las. Ostatecznie doprowadziły one do jednej z posesji, w której policjanci zastali 17-latka. Jego obuwie odpowiadało śladom odciśniętym na śniegu w miejscu zdarzenia. Młody mężczyzna w trakcie czynności wskazał miejsce ukrycia rowerów. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności policjanci zwrócili jednoślady zadowolonym z zakończenia sprawy właścicielom.

- relacjonuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Jak się okazało znaleziony przez policjantów dokument tożsamości również należał do 17-latka, który powiedział, że musiał mu wypaść z kieszeni podczas prowadzenia skradzionych rowerów.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodemu mężczyźnie zarzutów dotyczących kradzieży i usiłowania włamania. Niebawem młody amator cudzej własności odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

REKLAMA
Więcej o: Lelis, policja, złodziej

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×