2020-03-20T14:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie i ich rodzice skarżą się na e-lekcje: "Materiału jest zbyt dużo". Co robić w takiej sytuacji?

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA
7
3
56

Szkoły są obecnie zamknięte w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, a dla uczniów przygotowano zdalną formę nauki. Otrzymują oni zadania w formie elektronicznej. Jednak zadań jest naprawdę dużo, o czym informują nas czytelnicy. Dostaliśmy kilka sygnałów o nadmiernym obciążaniu uczniów. W tej sprawie interweniuje również Młodzieżowa Rada Miasta.

Sprawdziany przez komunikator internetowy, wykonywanie zadań w domu i czytanie lektur - tak w niektórych szkołach wygląda zdalna edukacja w związku z pandemią koronawirusa. Nauczyciele zadają uczniom zdalnie prace do wykonania za pośrednictwem informacji w dzienniku elektronicznym. Pojawiają się już jednak pierwsze nieścisłości. Konkretnie - związaną z ilością materiałów, jakie są przesyłane do uczniów. Niektórzy uważają, że zadań jest zdecydowanie zbyt dużo.

- Moja córka otrzymała już kilkanaście wiadomości z zadaniami z różnych przedmiotów. Codziennie dochodzą kolejne i dzieciom naprawdę ciężko jest wykonać wszystkie polecenia, które nauczyciele przesyłają przez internet - pisze do nas czytelnik Krzysztof.

Na problem zwróciła też uwagę Młodzieżowa Rada Miasta:

- Każdy z nas znajduje się w trudnej sytuacji. Wiemy, że w tym czasie musimy stawiać na naukę w domu, ale nie przerobimy tak dużych partii materiału sami! Niektórzy nauczyciele przesyłają uczniom ogromne ilości materiałów - często więcej niż realizowali w szkołach. Nie ulega to wątpliwości, że nie damy sobie z tym rady, bo gdybyśmy dawali, to po co odbywałyby się lekcje z nauczycielami? Warto zwrócić też uwagę na to, że w niektórych domach np. na trzech uczniów przypada tylko jeden komputer, nie mówiąc o trudniejszych sytuacjach, gdzie w ogóle nie ma dostępu do komputera czy internetu. OŚWIATO! Prosimy, podchodźcie do sprawy racjonalnie Dziękujemy nauczycielom, którzy pomagają uczniom i organizują różnego rodzaju konwersacje czy e-lekcje - czytamy w komunikacie.

W odpowiedzi na apele rodziców, niektóre szkoły wystosowały już wiadomości w elektronicznych dziennikach, by w przypadku zauważenia zbyt mocnego obciążenia uczniów e-zadaniami, poinformować o tym dyrekcję danej szkoły.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×