zdjecie 7152
2020-03-20T14:40:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie i ich rodzice skarżą się na e-lekcje: "Materiału jest zbyt dużo". Co robić w takiej sytuacji?

REKLAMA
6
3
56

Szkoły są obecnie zamknięte w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, a dla uczniów przygotowano zdalną formę nauki. Otrzymują oni zadania w formie elektronicznej. Jednak zadań jest naprawdę dużo, o czym informują nas czytelnicy. Dostaliśmy kilka sygnałów o nadmiernym obciążaniu uczniów. W tej sprawie interweniuje również Młodzieżowa Rada Miasta.

Sprawdziany przez komunikator internetowy, wykonywanie zadań w domu i czytanie lektur - tak w niektórych szkołach wygląda zdalna edukacja w związku z pandemią koronawirusa. Nauczyciele zadają uczniom zdalnie prace do wykonania za pośrednictwem informacji w dzienniku elektronicznym. Pojawiają się już jednak pierwsze nieścisłości. Konkretnie - związaną z ilością materiałów, jakie są przesyłane do uczniów. Niektórzy uważają, że zadań jest zdecydowanie zbyt dużo.

- Moja córka otrzymała już kilkanaście wiadomości z zadaniami z różnych przedmiotów. Codziennie dochodzą kolejne i dzieciom naprawdę ciężko jest wykonać wszystkie polecenia, które nauczyciele przesyłają przez internet - pisze do nas czytelnik Krzysztof.

Na problem zwróciła też uwagę Młodzieżowa Rada Miasta:

- Każdy z nas znajduje się w trudnej sytuacji. Wiemy, że w tym czasie musimy stawiać na naukę w domu, ale nie przerobimy tak dużych partii materiału sami! Niektórzy nauczyciele przesyłają uczniom ogromne ilości materiałów - często więcej niż realizowali w szkołach. Nie ulega to wątpliwości, że nie damy sobie z tym rady, bo gdybyśmy dawali, to po co odbywałyby się lekcje z nauczycielami? Warto zwrócić też uwagę na to, że w niektórych domach np. na trzech uczniów przypada tylko jeden komputer, nie mówiąc o trudniejszych sytuacjach, gdzie w ogóle nie ma dostępu do komputera czy internetu. OŚWIATO! Prosimy, podchodźcie do sprawy racjonalnie Dziękujemy nauczycielom, którzy pomagają uczniom i organizują różnego rodzaju konwersacje czy e-lekcje - czytamy w komunikacie.

W odpowiedzi na apele rodziców, niektóre szkoły wystosowały już wiadomości w elektronicznych dziennikach, by w przypadku zauważenia zbyt mocnego obciążenia uczniów e-zadaniami, poinformować o tym dyrekcję danej szkoły.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Matka dzieci, 15:05 20-03-2020,   47%
Nauczyciele chcą Po prostu dostać wypłatę i udają że intensywnie pracują wysyłając meila z pracą domową.
odpowiedz   •   oceń :  
~Obserwująca n-la, 16:25 20-03-2020,   67%
@~Matka dzieci A może nauczyciele niewiele mają w tej sprawie do powiedzenia:(
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:47 20-03-2020,   72%
@~Matka dzieci "W związku z epidemią koronawirusa w Polsce Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało oczekiwane od kilku dni rozporządzenie regulujące nauczanie zdalne. Podano, jak oceniani mają być uczniowie, w jaki sposób nauczyciele powinni prowadzić lekcje, a także jaka ilość materiału powinna być zadawana uczniom. Nowe przepisy będą obowiązywać od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku.
Premier ogłosił, że placówki oświatowe zostają zamknięte do Wielkanocy
MEN wydał rozporządzenie, które zobowiązuje nauczycieli i uczniów do nauki zdalnej
Obowiązki organizacji edukacji na odległość spoczywają na dyrektorach placówek oświatowych
"Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci" - mówił minister Piontkowski"
odpowiedz   •   oceń :  
~Renata nauczyciel, 22:23 22-03-2020,   67%
@~Matka dzieci Proszę mi wierzyć, jako nauczyciel,wolałabym w tej chwili nauczać w szkole i przebywać w klasie ze swoimi pierwszakami...Nie udaję, że pracuję, ja po prostu pracuję, nie ważne , czy zdalnie czy też w szkole, ponieważ kocham swoją pracę i te dzieciaki...Niczego nie udaję. Proszę się zastanowić zanim pani jakąkolwiek opinię przedstawi na ten temat. Rani pani uczucia innych i Rodziców, którzy mają inne zdanie na ten temat.Pozdrawiam . Nauczyciel z powołania- rusycysta, germanista, zarządzanie, edukacja wczesnoszkolna  i rewalidacja osób z niepełnosprawnością.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rodzic, 15:15 20-03-2020,   56%
Nauczyciele chyba na głowę upadli. Z każdego przedmiotu dzieci dostają codziennie rozbudowane zadania. Oni sobie siedzą w domu a dzieci same mają sobie przyswajać nowy materiał. Szok.
odpowiedz   •   oceń :  
~Viktor, 22:33 20-03-2020,   50%
@~Rodzic No biedne dzieci nadgorliwych rodziców muszą sami myśleć boose przecież to ich wykończy ...Pyknijcie się w głowę chorzy rodzice
odpowiedz   •   oceń :  
~Renata nauczyciel, 22:30 22-03-2020,   39%
@~Rodzic Witam ,szokiem jest dla mnie opinia niektórych rodziców. Państwo właśnie w tak ważnej chwili powinni docenić starania i pracę nauczycieli. Spotkałam się w ostatnim czasie z opinią wielu rodziców dotyczącą ich domowej pracy z dziećmi. Okazuje się,iż wielu Rodziców teraz dopiero zdaje sobie sprawę z faktu, ile czasu nauczyciele poświęcali czasu uczniom w szkole. Myślenie nie boli....
odpowiedz   •   oceń :  
~Beata, 15:31 20-03-2020,   62%
Lekcje są zawieszone do 25 marca. Uczniowie mogą, ale  nie mają obowiązku wykonywania żadnych zadań. A już na pewno nie mogą sami opracowywać nowych zagadnień.
odpowiedz   •   oceń :  
~Uczeń, 15:42 20-03-2020,   90%
@~Beata Nie mają obowiązku? Ja jako uczeń dostałem masę zadań do zrobienia z różnych przedmiotów, z których uwaga dostanie się ocenę, więc obowiązek jest. Uczniem jestem zdolnym i tyle zadań to dla mnie za dużo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 22:38 20-03-2020,   15%
@~Uczeń Zmyślasz bachorku. Matka tak nauczyła?
odpowiedz   •   oceń :  
~Uczeń 2, 17:41 22-03-2020,   100%
@~Ja Nie zmyśla. Obowiązek nie koniecznie jak pisze gazeta pomorska nie ma nauczania zdalnego jest tylko zawieszenie zajęć dydaktycznych i że wszelkie oceny mogą zostać odwołane
odpowiedz   •   oceń :  
~Beata, 15:58 20-03-2020,   60%
Na pewno nauczyciele wkrótce się zorientują, że to niezgodne z prawem. Co nie nie zmienia faktu, że warto codziennie poświęcać chociaż odrobinę czasu na coś pożytecznego i rozwijającego. Najważniejszy, jak zawsze, rozsądek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 16:23 20-03-2020,   45%
Oj biedactwo w końcu trzeba coś porobić samemu i już larum
odpowiedz   •   oceń :  
~Ona, 16:55 20-03-2020,   63%
Gdyby nauczyciele mało zadawali, społeczeństwo powiedziałoby, że nawet nie chce im się zadać lekcji. Zadają więcej to od razu krzyk, że za dużo. No a i tak jest, że udają że pracują, no i że wypłatę chcąn. Wypłatę to akurat każdy chce mieć. Taka forma pracy wcale nie jest fajna dla nauczycieli.
odpowiedz   •   oceń :  
~SKUTEK, 17:04 20-03-2020,   56%
rodzice niech się nie skarżą
rodzice niech się nie uczą

lekcje są dla ich dzieci.
odpowiedz   •   oceń :  
~ewa, 18:15 20-03-2020,   50%
@~SKUTEK pełnego wynagrodzenia mieć nie powinni
odpowiedz   •   oceń :  
~Trudna sytuacja, 17:28 20-03-2020,   69%
Jestem matką 4 dzieci. Licealistki, 2 podstawówki i 1 przedszkolaka. W obecnej sytuacji jestem na 14 dniowym zwolnieniu na dziecko do 8 roku życia. Po powrocie ze zwolnienia czeka mnie praca zdalna w domu. W obecnej sytuacji jeszcze jakoś daję radę z nauką bo jestem wyłączona od pracy i siedzę z nimi w domu, ale nie wyobrażam sobie tego gdy zacznę pracować. Przedstawię po krotce obecny obraz naszego życia. Licealistka dyscyplinuje się sama i ogarnia wszystko. Ale proszę mi wierzyć wstaje tylko do jedzenia. Cały dzień siedzi przy zadaniach od nauczycieli. (nawet z religii mają oglądać jakiś film a potem go redagować co do chwili obecnej nigdy nie miało miejsca). Ale to jeszcze nic najlepsza podstawówka: jeden z synów uczęszcza do 7 klasy - Panie z angielskiego i biologi prosiła o uzupełnienie ćwiczenia, które dotychczas praktycznie wcale nie było robione w szkole (z angielskiego 40 słówek do nauczenia), matematyka moc zadań, technika, plastyka i nawet w-f.Polski czytanie jak najwięcej książek, a z innych jeszcze przedmiotów jakieś gry planszowe do wykonania, religia film itp.  Wszystkiego rodzić musi dopilnować, sprawdzić. Młodszy drugoklasista - tabliczka mnożenia, dzielenia do 50. Polski Quiz ortograficzny, moc czytanek, z religii również tematy zadane w ćwiczeniu a i jeszcze angielski do nauczenia słówka i uzupełnić ćwiczenie. Między czasie przeplata się jeszcze życie przedszkolaka, który widzi pracujące rodzeństwo i też chce robić szlaczki z mamą, ale żeby mama uczestniczyła w tej pracy z nim. Dodam, że moje dzieci uczą się bardzo dobrze, nie mam większych problemów. Natomiast to co robią do tej pory w szkole rodzić musi z nimi przerobić samodzielnie w domu. Dodam, że jeszcze trzeba ugotować i ogarnąć dom......... Ja wiem,że jest ciężka sytuacja, ale to idzie oszaleć. Tej nauki nauczyciele naprawdę zadają ogrom. Na podwórko wychodzą co 2 dzień bo inaczej nie ma kiedy. Moje dzieci mówią, ze wolą już chodzić do szkoły, bo tyle tego nie mieli co w obecnej chwili......
odpowiedz   •   oceń :  
~Aha, 17:58 20-03-2020,   58%
@~Trudna sytuacja Nauczyciel ma to gdzieś. Zada ile się da i wraca odpoczywać. Zaraz pewnie jeszcze jeden strajk zrobią...
odpowiedz   •   oceń :  
~Oxi, 19:07 20-03-2020,   45%
@~Trudna sytuacja I znów wszystkiemu winni są nauczyciele. Ach te biedne matki Polki. Tak bardzo zapracowane. Tyrają od rana do nocy. Nie mogą wyskoczyć na zakupy przez tych nauczycieli. Nagle muszą zająć się swoimi dziećmi. Niesamowite.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nl, 19:52 20-03-2020,   69%
@~Oxi Jestem nauczycielem i sama siedzę z 8 latkiem i odrabiam lekcje. Te prace domowe powinny byc dla uczniów, a nawal materiału jest ogromy- mam wrażenie, ze chcecie nadrobić to, czego wczesniej nie zrobiliście...
Zdalne lekcje, to prowadzenie on line a nie ZADAWANIE PRAC DOMOWYCH!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Viktor, 22:44 20-03-2020,   44%
@~Trudna sytuacja ....nie ucz się tyle bo się spocisz ...ludzie ... rozwinicie mózgi swoich dzieci od myślenia jeszcze nikt nie umarł
odpowiedz   •   oceń :  
~Inka, 19:47 20-03-2020,   58%
Niestety dyrektor SP 10 nie reaguje nie odpowiada na wiadomości. Dyrekcja do zmiany nie radzą sobie!
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdalny, 20:24 20-03-2020,   67%
poproszę wszystkich komentujących o wskazanie jakie wskazówki do pracy zdalnej dostali nauczyciele od ministra edukacji. Po pierwsze: na jakim sprzęcie mają pracować nauczyciele? W jaki sposób przeprowadzać lekcje? Na jakich platformach mają pracować nauczyciele? I NAJWAŻNIEJSZE !!!!! Ile zostało przeprowadzonych szkoleń / warsztatów / spotkań  dla NAUCZYCIELI i UCZNIÓW, żeby pokazać im jak wygląda praca zdalna. Jak juz znajdziecie gdzieś takie informacje, to wpiszcie je w komentarzach. Albo najlepiej napiszcie o tym artykuł.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Qwerty, 22:58 20-03-2020,   62%
@~Zdalny Mamy 21 wiek. Korzystać z komputera raczej większość potrafi. Google nie gryzie można sobie wyszukać oprogramowanie. Mało tego nie jest. Zoom, Skype, Discord do konferencji. Google Classroom, Edmodo do udostępniania prac. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sięgnąć a nie narzekać że szkoleń nie było.
odpowiedz   •   oceń :  
~Mateczka, 20:45 20-03-2020,   69%
Co niektórzy nauczyciele chcą pokazać jak sprawnie nauczają zadając więcej niż przerabiali w szkole. U mojej córki w technikum do tej pory Pani np od geografii jeden temat przerabiała przez dwie godziny (geografia raz  s tygodniu),a w ciągu tego tygodnia zadała 3 tematy do opracowania. I to najbardziej denerwuje i irytuje. Wiadomo, że muszą zadawać. Ale niech robią to w takim samym tempie jak uczą w szkole. Pozdrawiam. Dużo zdrowia.
odpowiedz   •   oceń :  
~?, 21:13 20-03-2020,   42%
@~Mateczka Serio?
Masz córkę w technikum i w jej imieniu uskarżasz się na nadmiar zadań?
To w końcu kto te lekcje odrabia, ona czy ty?
Co ona ma innego do roboty?
Pomaga krowy doić, świnie karmić, czy co?
odpowiedz   •   oceń :  
~Matka, 23:09 20-03-2020,   75%
@~? Poprstu ta matka ma kontak z dzieckiem widać że interesuje się sprawami dziecka A.nie jak połowa matek nie ma pojęcia gdzie dziecko chodzi
odpowiedz   •   oceń :  
~!, 13:08 21-03-2020,   0%
@~Matka Po prostu ta matka nie ma co robić i siedzi w internetach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Sprzedawca, 21:41 20-03-2020,   36%
Ja jako pracownik sklepu w którym robię od 8 do 10 godzin przy okazji wychowując sama dzieci...wracam do domu i nie wiem czy obiad zacząć czy za stos tych lekcji.. Dostałam drugi etat.. I zastanawiam się czy odejść z pracy w tak trudnej chwili. Czy po prostu siedzieć jak nauczyciele na wolnym..
odpowiedz   •   oceń :  
~Matka, 21:44 20-03-2020,   67%
Nauczyciele faktycznie zadają bardzo dużo. Nie do ogarnięcia. Trzeba wziąć pod uwagę że są rodzice którzy pracują i ewentualne nadrobienia czy też wytłumaczenie dziecku niezrozumiałych treści może dopiero po powrocie z pracy. Nauczyciele, bądźcie wyrozumiali.
odpowiedz   •   oceń :  
~Rozmawiajmy ze sobą, 21:45 20-03-2020,   85%
Szanowni Rodzice. Dyspozycje do nauczania przychodzą odgórnie. Nie pochwalam nadmiernego obarczania dzieci zajęciami w domu. Jest jeden szczegół, który wielu umyka. Dotychczas dzieci były kilka godzin dziennie w szkole i tam realizowały zadania. Obecnie wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Przepływ informacji drogą internetową nie jest idealny jeśli odniesiemy to do nauczania zdalnego. Nie można też zaniechać nauczania w ogóle. Gdyby było mniej złośliwości, a więcej życzliwości i rozmowy, temat nie byłby tak jak jest drażliwy dla wielu. Rodzice i nauczyciele powinni rozmawiać i wyjaśniać te problemy.
odpowiedz   •   oceń :  
~Sprzedawca, 21:51 20-03-2020,   55%
Ja naprawdę jako sprzedawca w sklepie mam i tak na głowie aż za dużo. Wracam z pracy i okazuje się że mam z dziećmi przerobić tyle materiału szkolnego.. Krzyżaków to nawet za moich czasów zadawano nam do czytania na wakacje...a nie na teraz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kasia, 22:36 20-03-2020,   48%
@~Sprzedawca A co dzieci robiły jak byłaś w pracy? Fb, messenger, tiktok itp. Wielkie larum! W szkole są od 6 do 8 godzin dziennie więc jak w domu posiedzieć SAM cztery to nic się nie stanie. To są lekcje dziecka! Nie z nowego materiał tylko już zrobionego. Nie róbcie z tych dzieci nierobow i nieudaczników. Może niech popracuja sami. Może niech mózgu użyja a nie jeczą i skomlą aby wyłgać się z nauki. Nauczyciele z własnej woli nie siedzą w domach, mają gotowość do pracy. A może dowiedzcie się co robią? Bo na pewno pracują. Mają nakaz
odpowiedz   •   oceń :  
~ooo, 22:54 20-03-2020,   42%
@~Kasia zamknij morde kretynko
odpowiedz   •   oceń :  
~Zdalny, 08:52 21-03-2020,   67%
@~ooo Czy Ty myślisz, że te złośliwe komentarze pisze klasa wyższa? Lekarze? Prezesi? To piszą niziny społeczne, które edukację i nauczycieli mieli za nic. Jednak widzisz zwykły, prosty człowieku, że nauczyciel jest Ci do czegoś potrzebny. Rok temu potrzebowałeś to do opieki, a teraz przydałby Ci się do czegoś więcej...
odpowiedz   •   oceń :  
~NIEZNAJOMY, 19:18 22-03-2020,   50%
@~Kasia OSZ TY GŁUPIA NĘDZO NIE BĘDZIESZ MNIE KUR OBRAŻAĆ TY OBRZYDLIWO ŚWINIO
odpowiedz   •   oceń :  
~NIEZNAJOMY, 19:19 22-03-2020,   50%
@~Kasia Stul pysk świnio nie masz prawa mnie przezywać
odpowiedz   •   oceń :  
~heehehe, 19:22 22-03-2020,   67%
@~Zdalny ta chyba tobie przygłupku
odpowiedz   •   oceń :  
~Marcin, 19:25 22-03-2020,   67%
@~Zdalny A ty to co? prezydent, czy co mądralo
odpowiedz   •   oceń :  
~Viktor, 22:52 20-03-2020,   60%
Jak czytam opinie to czasem nie wierzę że to lekarze prezesi docenci dyrektorzy i wiele osób  wysokich grob społecznych  zapomnieli dokąd doszli ile czasu spędzili na wymuszonej nauce ...teraz boose tyle zadań ja pracuję i nie mam czasu pomagać dziecku w nauce ...niech się wykaże może dziecko pokaże co potrafi ...Polak to tylko krytykować potrafi ....no cóż też jestem Polakiem
odpowiedz   •   oceń :  
~Qwerty, 23:01 20-03-2020,   55%
@~Viktor Taki mądrala z ciebie. To sobie przerób cały wybrany dział z fizyki, cały dział z matematyki, 3 tematy z angielskiego, 2 tematy z niemieckiego, temat z religii, 2 lektury z polskiego a to dopiero pierwszy tydzień.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:12 20-03-2020,   75%
@~Qwerty Przerobić to można mięso na mielone.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anka, 02:35 21-03-2020,   50%
Do Inka
Może Dyrekcja musi odebrać ważniejsze telefony niż te od złośliwych, zawsze niedogodzonych rodziców.
Sama się zmień!
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczycielka, 08:50 21-03-2020,   67%
Jestem nauczycielem. Zadalam w tym tygodniu: napisanie 10 dowolnych zdań, przeczytanie krótkiego tekstu z podręcznika, prace plastyczną. Z matematyki powtórzyć tabliczkę mnożenia z wykorzystaniem stronki internetowej. Klasa 3 sp. Dużo, czy mało?  Okazało się, że dużo - rodzic zadzwonił ze skargą do dyrektora. Ludzie, ogarnijcie się.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 09:24 21-03-2020,   84%
A nauczycielka mojego syna zadała nam kilka zadań do zrobienia.Sa to ćwiczenia interaktywne do zrobienia przez komputer.Mysle że to akurat w sam raz.Dziecko jest w 2 klasie. Dodatkowo dostaliśmy 3 tygodnie do przeczytania lektury i to tyle. Sa nauczyciele którzy rozumieją obecną sytuację i mają dużo współczucia i chwała im.
odpowiedz   •   oceń :  
~Uczeń, 23:12 21-03-2020,   50%
@~Ewa W mojej szkole są tacy nauczyciele.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:31 21-03-2020,   50%
Nauczyciel piste, że prawdopodobnie rozwiazanie można wysłać elektronicznie, a sam nie wie jam to zrobić w librusie. Jack ma to zrobić uczeń czwartej klasy. Nie został Togo nauczony.
odpowiedz   •   oceń :  
~Y, 10:10 21-03-2020,   0%
@~Gość Do Librusa można dołączyć plik, jest instrukcja. Rodzic może też wysłać że swojego konta. Trzeba chcieć, nie tylko narzekać na nauczycieli. Nauczyciel tego za kogoś nie zrobi. Można też poprosić o podanie maila, trzeba rozmawiać.
odpowiedz   •   oceń :  
~Lili, 10:28 21-03-2020,   89%
Moje dziecko dostało nawet zadania/ ćwiczenia z w-Fu , religii, plastyki, muzyki o innych ważniejszych przedmiotach nie wspomnę i faktycznie te ilości materiału są ogromne. Czasami z jednego przedmiotu polecenia i zadania wykonujemy około 3 godzin ponieważ do przeczytania jest bardzo długi tekst i do niego zadania opisy postaci itp nie sadze żeby nauczyciel na swojej 45 minutowej lekcji dał radę tyle z dziećmi przerobić. Moi drodzy nauczyciele trochę rozsądku. My rodzice tez mamy swoje prace i różne obowiązki i nie możemy poświecić całego dnia na naukę z dzieckiem. Tez pracujemy w większości w tej chwili zdalnie i również z komputerów musimy korzystać. Dodatkowo każdy z was wysyła polecenia zadania itp. W moim odczuci najwiecej jest z języka polskiego bynajmniej w sp 10.
odpowiedz   •   oceń :  
~?, 13:06 21-03-2020,   20%
@~Lili Bynajmniej to nie przynajmniej.
Potrzebne korepetycje z polskiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosc, 10:47 21-03-2020,   75%
Skoro rodzice mają teraz być też nauczycielami to może trzeba im pensje nauczycielskie płacić a nie nauczycielom.  Ja rozumiem że jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji ale jest np.skype albo inny komunikator gdzie ten nauczyciel może lekcje przeprowadzić online. Nauczyciele przesyłają masę materiału do przerobienia dzieciom bez wprowadzenia i wytłumaczenia materiału. Kto to robi? Rodzice. Pracuje z domu zdalnie wykonuje na bieżąco swoją pracę i za to dostaje wypłatę. Może nauczyciele w koncu też zaczeliby pracować A nie tylko wysyłają zadania do zrobienia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Nauczyciel, 15:42 21-03-2020,   72%
Pracuje z mlodzieżą zdalnie. Widzimy się, rozmawiamy, śmiejemy, wszyscy są zadowoleni, zadania krótkie, proste. Niektore elementy: chyba pani oglupiala po co się teraz uczyć, już mnie mdli od pani lekcji, nic nie będę robiła idę spać, do niczego mnie pani nie zmusi bo i tak nie wystawi oceny, mnie dziś w szkole nie ma, mówię włącz kamerkę a ona jest Rodo i nie musi pani widzieć co mam w domu. :( ręce opadają, ja chce ich nauczyć ale kto ich wychował? Praca od 9 do 19 online.
odpowiedz   •   oceń :  
~Koniec świata, 23:08 21-03-2020,   100%
Również dostaje zadania od nauczycieli. Ale takie które niebyły by zadawane w szkole.
odpowiedz   •   oceń :  
~kk, 19:20 22-03-2020,   50%
morda w kubeł szmato
odpowiedz   •   oceń :  
~Pracująca matka 2 dzieci, 12:47 23-03-2020,   100%
Szkoda tylko, że cała kadra nauczycielska zapomina o tym, że większość rodziców pracuje. Te matki, które siedzą w domu ze swoimi pociechami mają czas  na pomoc w nauce. Niestety jak zwykle to rodzice są obciążeni pomocą w wykonywaniu zadań. Mało tego, ostatnio dziecko sygnalizowało, że nie rozumie danego tematu z matematyki, cóż robić. Zostawiłam gotujący się obiad(po 8 godzinnej pracy) oraz młodsze dziecko, które również wymaga poświęcenia uwagi podczas nauki i zabrałam się z córka do szukania w internecie objaśnień. Mam nadzieję Państwo, że zdajecie sobie z tego sprawę, jak my-rodzice-jesteśmy w tym momencie sfrustrowani. Mam również nadzieję, że Minister Edukacji pochyli się troszkę nad tymi rodzicami, którzy próbują pracować, by mieć pełną pensję. Tak, niektórzy mają możliwość iść na tzw."opiekę"ale dlaczego są za to karani zabraniem 20% wynagrodzenia? Przecież zaistniała sytuacja  nie jest zależna od rodziców. Dlatego proszę Drodzy Nauczyciele: zwolnijcie trochę tempo
odpowiedz   •   oceń :  
~budżetówka, 12:57 23-03-2020,   67%
nie każdy ma możliwość pracy zdalnej :(
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 7152