2018-03-19T13:21:11+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie Metalówki na podium Ligi Młodych Logistyków!

REKLAMA
fot. facebook.com/ligamlodychlogistykowfot. facebook.com/ligamlodychlogistykow
REKLAMA
2
0
0

15 marca w Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się finał ósmej edycji konkursu Liga Młodych Logistyków organizowanego przez Naukowe Koło Logistyki Dialog. Na podium stanęli uczniowie ZSZ 1 w Ostrołęce:  Bartosz Dziczek, Rafał Damięcki i Robert Ciskowski.

Występ na finale w Katowicach poprzedziły trudne przygotowania.

- 21 grudnia ubiegłego roku otrzymaliśmy dobrą wiadomość, że zakwalifikowaliśmy się do finału w Katowicach. Pod koniec lutego br. organizatorzy zawodów przesłali nam temat finałowego zadania do wykonania tj. „Innowacyjny produkt znajdujący zastosowanie w transporcie drogowym w wybranym mieście”. Ostrołęccy pasjonaci logistyki pracując na zajęciach dodatkowych, długo zastanawiali się nad profesjonalnym opracowaniem dobrego projektu, który trzeba było jeszcze dobrze wykonać i doskonale przedstawić na finałowym spotkaniu. Ponadto trzeba było zgłębiać wiedzę z różnych obszarów logistyki, by się perfekcyjnie przygotować do zdania testu - wyjaśnia Jan Rzewnicki, nauczyciel ZSZ 1.

Po szeroko prowadzonych konsultacjach, nawet wśród specjalistów i praktyków z branży TSL, w tym z właścicielami firmy „MKW Suchecki” sp. z o.o. z Ostrołęki, nasi logistycy opracowali innowacyjny System Wspomagania Optymalnego Planowania Operacji Transportowych – któremu dali nazwę „SWOPOT”.

Zadanie było bardzo skomplikowane, ponieważ opracowywany projekt musiał być nowym (do tej pory nigdzie nie wprowadzonym w życie) pomysłem uczestników. Mógł być zaprezentowany konkretnie na przykładzie wybranego środka transportu lub ogólnie do zastosowania w różnych środkach transportu. Jury należało potraktować jako potencjalnych inwestorów, którzy mogliby zainwestować w oferowany produkt.

- Z dumą można stwierdzić, iż nasi uczniowie przygotowali to zadanie perfekcyjnie. Opracowali bowiem projekt w formie prezentacji multimedialnej i ofertę handlową w wersji papierowej. Natomiast podczas finałowego spotkania, młodzi logistycy musieli przezwyciężyć tremę, która często utrudnia koncentrację i możliwości działania, ponieważ opracowany System Wspomagania Optymalnego Planowania Operacji Transportowych „SWOPOT”, trzeba było zaprezentować przed audytorium. Podczas wystąpień członkowie Jury, jak i publiczność mieli prawo do zadawania pytań. Ocenie podlegało: kreatywność pomysłów, realność wdrożenia nowego produktu, dokładność opracowania tematu, forma prezentacji, zaangażowanie członków zespołu - wyjaśnia Rzewnicki.

Ostatecznie w finałowej rywalizacji przedstawiciele ostrołęckiego ZSZ 1 zajęli trzecie miejsce w Polsce. W tej trudnej, ale jakże ciekawej rywalizacji towarzyszyli logistykom i ich wspierali opiekunowie: Marcin Dudziec – wicedyrektor szkoły oraz Jan Rzewnicki – nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu.  Laureaci tej niełatwej i stawiającej ciągłe wyzwania dziedzinie jaką jest logistyka, z pewnością w przyszłości staną się doskonałymi pracownikami i liderami branży, a sukcesy tych uczniów ogromnie cieszą i są powodem do dumy dla szkoły.

W klasyfikacji drużynowej Ligi Młodych Logistyków najlepsi okazali się:

1. Zespół Szkół nr 2 im.ks.prof. J. Tischnera w Żorach w składzie: Adriana Chachura, Dawid Krakowski, Mateusz Waleczek;
2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Krośnie w składzie: Dawid Jarosz, Łukasz Lorenc, Michał Wnęk;
3. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce w składzie: Bartosz Dziczek, Rafał Damięcki, Robert Ciskowski;

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×