24 września grupa uczniów z Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II w Ostrołęce miała okazję zwiedzić Sejm RP. Wizytę zorganizował poseł Marcin Grabowski, który osobiście oprowadził młodzież po kulisach polskiego parlamentu.
Lekcja demokracji w praktyce
W środowej wizycie wzięła udział reprezentacja uczniów ostrołęckiego liceum pod kierownictwem dyrektora Henryka Guta. Dla młodzieży była to wyjątkowa okazja, by z bliska poznać mechanizmy funkcjonowania polskiego parlamentu i zobaczyć miejsca, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dla kraju.
– 24 września miałem przyjemność gościć w Sejmie RP młodzież z Liceum Klasycznego im. Papieża Jana Pawła II z Ostrołęki na czele z Dyrektorem Henrykiem Gutem oraz opiekunami. Dziękuję za super spotkanie – napisał na swoim profilu społecznościowym poseł Marcin Grabowski.
Wizyta w Sejmie to dla uczniów nie tylko możliwość zobaczenia historycznych sal i pomieszczeń parlamentu, ale przede wszystkim szansa na zrozumienie, jak w praktyce funkcjonuje polska demokracja. Młodzież mogła poznać proces legislacyjny, dowiedzieć się o pracy posłów i zobaczyć salę plenarną, gdzie odbywają się najważniejsze debaty.