2014-05-26T10:35:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uczniowie ZSZ nr 2 wzięli udział w obozie szkoleniowym w Bemowie Piskim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1643
zdjecie 1643
fot. ZSZ nr 2 w Ostrołęcefot. ZSZ nr 2 w Ostrołęce
REKLAMA

87 uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce wzięła udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim.

W obozie szkoleniowym udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu wojskowym. Dla młodszej grupy szklenie trwało tydzień, a starsi uczestniczyli w szkoleniu przez dwa tygodnie. Wysoki poziom szkolenia zapewniła kadra zawodowa – instruktorzy OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim: kpt. Tomasz Licki, chor. Grzegorz Lanckowski, st. chor. szt. Krzysztof Kozicki, st. sierż. Piotr Panufnik, st. szer. Łukasz Niewiarowski, szer. Piotr Kossakowski oraz kpt. Robert Dymerski z WKU w Ostrołęce.

W obozie uczestniczyło wzięło udział 87 uczennic i uczniów klas pierwszych i drugich o profilu wojskowym. Uczniowie zapoznali się m. in. z historią i tradycją OSPWL Orzysz w Bemowie Piskim, poznali bazę szkoleniową oraz warunki strzelania. Przeszli wszechstronne  i profesjonalne szkolenie z zakresu: BHP i ochrony środowiska, kształcenia obywatelskiego, szkolenia strzeleckiego, szkolenia przeciwpożarowego i taktyki - w tym alarm przeciwpożarowy w miejscu zakwaterowania oraz alarm bojowy, obrony przed bronią masowego rażenia, posługiwania się sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, zasad oznakowania terenu skażonego i działania w terenie skażonym, terenoznawstwa, wychowania fizycznego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Niezwykłym wydarzeniem była obserwacja działania saperów, którzy dokonali rozbrojenia detonacji niewybuchu z okresu II wojny światowej znalezionego na poligonie. Dużą atrakcją były zajęcia, podczas których uczniowie obserwowali działania bojowe czołgów. Pobyt na obozie zakończyły zawody użyteczno- bojowe.

Klasy drugie zrealizowały program rozszerzony.  Uczniowie klas II-ich  odbyli piękną wycieczkę  po  terenie północnych Mazur. Zwiedzili bunkier Himlera, Śluzę w Guji, piramidę w Rapie, wiadukty w Stańczykach, zdobyli Piękną Górę w Gołdapi, obserwowali przejście graniczne do Rosji /obwód Kaliningradzki/ Uczniowie klas pierwszych otrzymali na zakończenie obozu  zaświadczenie o ukończeniu obozu szkoleniowo wypoczynkowego  i uzyskali stopień Młodszego Kadeta. Uczniowie klas drugich, oprócz zaświadczeń, uzyskali kolejny stopień - Kadeta.

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×