2021-12-03T22:07:27+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ulica Barzykowskiego: tu potrzebna jest przebudowa. Ale nie będzie to łatwe

REKLAMA
fot. Facebook @Radny Paweł Niewiadomskifot. Facebook @Radny Paweł Niewiadomski
REKLAMA
1
0
22

Co dalej z ulicą Barzykowskiego w Ostrołęce? Mieszkańcy alarmują, że jest ona w fatalnym stanie. Jeden z radnych interweniował u prezydenta, ale okazuje się, że sprawa jest bardziej złożona, niż się wydaje.

Sytuacją ulicy Barzykowskiego zainteresował się radny Paweł Niewiadomski z Naszej Ostrołęki.

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrównanie ulicy Stanisława Barzykowskiego (Osiedle Centrum) z uwagi na fatalny stan jej nawierzchni w szczególności występujące liczne doły i nierówności. Wskazać należy, że niektóre zagłębienia i doły mają do 40 cm głębokości co sprawia, że poruszanie się pojazdami przez mieszkańców okolicznych bloków po tej ulicy jest wysoce utrudnione i niebezpieczne z punktu widzenia ewentualnych uszkodzeń pojazdów - wskazał w interpelacji radny Paweł Niewiadomski, dodając:

Proszę o podjęcie niezwłocznych działań przez odpowiednie służby podległe Panu Prezydentowi celem wyrównania ulicy Stanisława Barzykowskiego i ułatwienia codziennego życia mieszkańców.

- Miasto Ostrołęka w miarę możliwości utrzymuje w ramach bieżącego utrzymania dróg gruntowych teren pasa drogowego ulicy Barzykowskiego znajdujący się w Zarządzie Prezydenta Miasta Ostrołęki - odpowiedział prezydent Ostrołęki, dodając:

Przedmiotowy odcinek drogi, po którym odbywa się ruch kołowy należy do podmiotów innych niż Miasto Ostrołęka, przy czym pas drogowy będący w Zarządzie Prezydenta Miasta Ostrołęki wykorzystywany jest w znacznej części, jako miejsca postojowe dla pojazdów mieszkańców bloku.

"Problem stale pogarszającego się stanu ulicy Barzykowskiego rozwiązałaby kompleksowa przebudowa ulicy wraz z budową odwodnienia" - przyznał prezydent Kulik. Ale...

- Jednakże warunkiem koniecznym do urządzania drogi jest jednak posiadanie tytułu prawnego do nieruchomości, Miasto Ostrołęka nie posiada tytułu prawnego do wszystkich działek zlokalizowanych na przedmiotowym odcinku pasa drogowego ulicy Barzykowskiego - czytamy w odpowiedzi.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×