eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Umowa na dokumentację mostu w Teodorowie podpisana [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęcefot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA

Niemal 1,4 mln złotych będzie kosztowała dokumentacja projektowa na budowę mostu w Teodorowie wraz z drogą dojazdową łączącą Dk-61 z droga powiatową w Łęgu Przedmiejskim. Umowę na przygotowanie dokumentacji podpisał z wykonawcą starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

Samorząd Powiatu Ostrołęckiego podpisał właśnie umowę z konsorcjum, które opracuje dokumentację projektową wraz z materiałami geodezyjnymi i uzyskaniem decyzji drogowej na realizację przeprawy przez Narew z drogą dojazdową, łączącą drogę krajową 61  z drogą powiatową w Łęgu Przedmiejskim.

Spośród pięciu oferentów, najkorzystniejsza ofertą była ta, złożona przez konsorcjum Pomost Warszawa sp. z o.o (w roli lidera) i Instytut Badawczy Dróg i Mostów z Warszawy (w roli partnera). Wynosiła 1.389.900 zł.

Przed podpisaniem umowy w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Leszek Kowalski - prezes Zarządu Energa Elektrownia Ostrołęka, Jerzy Janowicz członek zarządu Story Enso, Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń, przedstawiciel gm. Lelis, Grzegorz Bakuła, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Izabela Kiernozek, kierownik techniczny w Zarządzie Dróg Powiatowych, Kazimierz Biedrzycki, dyrektor Wydziału Geodezji, Budownictwa i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce, Krzysztof Szewczyk z firmy Targor Truck, radni powiatowi.

Spotkanie z projektantami miało charakter roboczy, służyło wymianie uwag i spostrzeżeń, które mają jeszcze szansę znaleźć się w powstającej dokumentacji inwestycji.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×