eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Umowa podpisana! Popielarz: "To ogromny impuls dla polskiej gospodarki" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4023
REKLAMA
zdjecie 4023
Posłuchaj

"Polska znów pokazuje siłę na wschodniej flance NATO" - w ten sposób poseł Mariusz Popielarz (KO) komentuje podpisanie umowy dotyczącej SAFE.

W piątek po południu w Kancelarii Premiera miała miejsce uroczystość podpisania umowy dotyczącej programu SAFE. Swoje podpisy złożyli przedstawiciele polskiego rządu i Komisji Europejskiej. Dzięki umowie 43,7 mld euro w postaci niskooprocentowanych pożyczek ma trafić na polskie zbrojenia.

Z takiego rozwoju sprawy cieszy się poseł ziemi ostrołęckiej Mariusz Popielarz (Koalicja Obywatelska)

Prawie 190 miliardów złotych dla naszej armii i polskiego przemysłu zbrojeniowego. Komisja Europejska zaakceptowała Polski SAFE jako pierwszy. Polska znów pokazuje siłę na wschodniej flance NATO. Więcej bezpieczeństwa, więcej inwestycji, więcej miejsc pracy. To ogromny impuls dla polskiej gospodarki, przemysłu zbrojeniowego i bezpieczeństwa naszego kraju" - powiedział na nagraniu w mediach społecznościowych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  1  2  3  4  5
×