zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-01-05T11:05:48+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Unijne wparcie. Dwa nowe ambulanse dla ostrołęckiego Meditransu

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

10 nowych ambulansów zakupionych dzięki wsparciu z UE trafiło już do pięciu mazowieckich stacji pogotowia ratunkowego. Dwa z nich otrzymał ostrołęcki Meditrans. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył 6,1 mln zł. Zakup był możliwy dzięki unijnym funduszom na walkę z COVID-19.

O 10 nowych ambulansów powiększyła się flota pięciu mazowieckich stacji pogotowia ratunkowego – zaznacza Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Nowoczesne pojazdy pozwolą ratownikom medycznym na szybkie dotarcie do pacjentów potrzebujących pomocy. To szczególnie ważny zakup, zwłaszcza w dobie koronawirusa, gdy ratownicy medyczni znacznie częściej spieszą z pomocą nie tylko osobom zakażonym wymagającym przewiezienia do szpitala, ale także w nagłych sytuacjach wymagających zapewnienia szybkiej opieki medycznej. Nowoczesne karetki spełniają najwyższe standardy i z całą pewnością pomogą ratować zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza – dodaje.

Dzięki środkom unijnym zakupiono 10 ambulansów marki Volkswagen: 9 ambulansów drogowych typu C VW CRAFTER oraz 1 ambulans drogowy typu B VW Transporter T6 2. Na wyposażeniu każdego z nich znajduje się m.in. respirator, defibrylator, zestaw tlenowy, urządzenie do masażu klatki piersiowej, pompa infuzyjna, ssak mechaniczny i akumulatorowy, krzesło kardiologiczne, kapnometr przenośny z pulsoksymetrem, worki resuscytacyjne, nosze z transporterem i podbierakowe, szyny Kramera i inne wyposażenie podstawowe.

To nowoczesne środki transportu wyposażone m. in. w defibrylatory, urządzenia do automatycznego masażu serca, respiratory, nosze czy krzesełka kardiologiczne – zaznacza Mirosław Dąbkowski, dyrektor Meditrans Ostrołęka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego. – Nowe karetki posłużą nam do ratowania życia i zdrowia mieszkańców oraz do jeszcze skuteczniejszej walki z COVID-19. Przekazanie ambulansów ostrołęckiemu pogotowiu to niezwykle ważny wkład samorządu województwa mazowieckiego w poprawę jakości świadczonych przez nas usług. Tego rodzaju działania zawsze nas cieszą i jesteśmy za nie niezmiernie wdzięczni – dodaje.

Na zakup ambulansów wraz ze specjalistycznym sprzętem samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 6,1 mln zł. Karetki zostały zakupione w ramach projektu unijnego „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”. Wcześniej w ramach pierwszego etapu realizacji projektu do mazowieckich stacji pogotowia ratunkowego trafiły po 1 ambulansie oraz po 1 busie do przewozów osób zakażonych nie wymagających wsparcia medycznego.

Ambulanse trafiły do:

  • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Meditrans w Warszawie – 3 szt.;
  • Meditrans Ostrołęka Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego – 2 szt.;
  • RM-Meditrans Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Siedlcach – 2 szt.;
  • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku – 2 szt.;
  • Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego – 1 szt.

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 360 mln zł, z tego 314,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

REKLAMA
zdjecie 4084

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×