zdjecie 1166
zdjecie 1166
zdjecie 1166
2018-11-11T20:17:52+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uroczysta sesja Rady Miasta Ostrołęki [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
9
1
5

W Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się dziś uroczysta sesja Rady Miasta Ostrołęki. W ten sposób samorząd miasta uczcił 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Sesję poprzedziło nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawione w sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego. Po mszy biało-czerwony korowód, uformowany z zuchów, harcerzy, dzieci i młodzieży ostrołęckich szkół oraz pocztów sztandarowych, przedstawicieli samorządu i mieszkańców, przemaszerował pod pomnik Ofiar Terroru Komunistycznego a następnie do Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z marszu: Święto Niepodległości 2018: Biało-czerwony marsz na ulicach Ostrołęki [ZDJĘCIA]

W porządku obrad uroczystej sesji przewidziano m.in. projekcję filmu „Niezłomni, ale Wyklęci” - historia Jeża i Puszczyka autorstwa Ewy Mamińskiej i Krzysztofa Polakowskiego. Uroczysta sesja była także okazją do wręczenia odznak honorowych „Za zasługi dla Miasta Ostrołęki”. Rada Miasta uhonorowała najwyższymi miejskimi wyróżnieniami dwie organizacje harcerskie działające na terenie Ostrołęki – ZHP i ZHR. Odznaczono także cztery ostrołęczanki zaangażowane od lat w działania na rzecz drugiego człowieka: doktor Elżbietę Zofię Jakowicką (wieloletnią Kierownik Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrołęce), Marię Świtalską (NFOZ, TPO, SE ZNP), Krystynę Rykowską (NFOZ, TPO, Stowarzyszenie Kurpiów) oraz Hannę Kowalczyk (NFOZ, Stowarzyszenie Pomocy Szkole). Odznaki trafiły także do ppłk. Jarosława Wyszeckiego oraz siatkarza Grzegorza Łomacza.

Dwie osoby zasłużone dla kultury (Tadeusz Żebrowski i Stanisław Ropiak) otrzymały odznaczenia przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sesja była też okazją do wręczenia awansów oficerskich i przekazania listów gratulacyjnych dla kolejnej grupy żołnierzy WOT z Ostrołęki.

Sesję zakończył koncert w wykonaniu połączonych chórów Cantilena z II LO i Ostrołęckiego Chóru Nauczycielskiego pod kierunkiem Henryka Gadomskiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×