2016-02-23T13:52:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Urząd miasta o sześciolatkach i zerówkach: „Rodzice mają wolny wybór”

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

„Rodzice mają wolny wybór” - tak głośną w ostatnich dniach sprawę tzw „zerówek” w ostrołęckich szkołach komentują urzędnicy ostrołęckiego ratusza. Rzecznik uspokaja i wyjaśnia, że rodzice sześciolatków sami zdecydują, czy ich dziecko będzie chodziło do przedszkola czy do punktu przedszkolnego funkcjonującego w szkole.

Poniżej publikujemy oficjalny komunikat Urzędu Miasta w Ostrołęce w sprawie sześciolatków i oddziałów przedszkolnych:

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców dzieci sześcioletnich, a także wypełniając normy prawne wynikające z przepisów ustawy o systemie oświaty, samorząd miasta Ostrołęki daje możliwość wyboru miejsca odbywania obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego tzw. „zerówki” zarówno w przedszkolach miejskich, jak i szkołach podstawowych.

W związku z szumem medialnym dotyczącym tej sprawy chcemy  podkreślić, że szanujemy wolę rodziców.  Decyzja o posłaniu dziecka do „zerówki” w szkole podstawowej, bądź pozostawieniu w dotychczasowym przedszkolu należy do rodziców.

Zerówki w szkołach podstawowych to nie nowość

Odziały zerowe przy szkołach podstawowych istnieją w naszym mieście od kilkunastu lat. Naszym nowatorskim podejściem do „zerówek” w szkołach jest zapewnienie całodziennej opieki identycznej do tej oferowanej w przedszkolach. Ostrołęckie szkoły są już gotowe na przyjęcie sześciolatków. Od dwóch lat prowadzimy prace remontowe i adaptacyjne do potrzeb tej grupy wiekowej dzieci. Obecnie szkolne pomieszczenia, w tym łazienki, spełniają wszelkie normy wymagane np. przez Sanepid. Takie działanie służy również zapewnieniu miejsc pracy dla nauczycieli.

W tym roku przede wszystkim zapewnimy klasom zerowym odrębne pomieszczenia pełniące funkcje klasopracowni a zarazem świetlic. W razie potrzeby zwiększymy obsadę pedagogów w świetlicach, zapewnimy całodzienne wyżywienie, podobnie jak w placówkach przedszkolnych. Dzieci będą miały możliwość korzystania z posiłków w salach, gdzie odbywają się zajęcia. Dlatego zachęcamy również rodziców do rozważenia możliwości zgłoszenia dziecka do oddziału „0” w szkole podstawowej, nie przesądzając jednak o ich ostatecznym wyborze.

Każdy, kto chce,  może uzyskać niezbędne informacje

W związku z tegorocznym naborem dzieci do przedszkoli i sześciolatków do grup zerowych Miasto uruchamia punkt informacyjny w Wydziale Oświaty – Urząd Miasta, Plac Bema 1 pok. 125 (Ip).

Informacji udzielają : Monika Orłowska, Beata Żebrowska i dyr. wydziału Mirosław Rosak.”

Zobacz również
Kalnedarz imprez
październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1