2015-11-26T18:43:39+01:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Skarga na dyrektor miejskiej „siódemki” odrzucona [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Miejscy radni przychylili się do wniosku komisji i jednogłośnie opowiedzieli się za uznaniem za bezzasadną skargę na działalność dyrektor przedszkola nr 7 Tęczowa Kraina. Zażalenie złożyła matka dziecka uczęszczającego do placówki.

Skarga na dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 Tęczowa Kraina, Ewę Waszczyk była jednym z punktów w porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. Zażalenie złożyła matka jednego z dzieci uczęszczających do placówki. Jej zdaniem dyrektor doprowadziła do złamania przepisów dotyczących ilości przyjmowanych do dzieci do grup.

Dziecko skarżącej ostrołęczanki przez kilkanaście dni uczęszczało do grupy VII w sali zaadoptowanej na potrzeby oddziału edukacyjnego w latach 90-tych i dopuszczonej przez SANEPID do użytku. W kolejnych latach funkcjonowania placówki regularnie prowadzone były kontrole w tym także SANEPIDU a zalecenia pokontrolne wykonywano w wyznaczonych terminach.

„Należy podkreślić, że żadna z przeprowadzonych kontroli sanitarnych oraz przeciwpożarowych nie kwestionowała dopuszczenia sali dydaktycznej w szczycie budynku przedszkola do użytkowania dla potrzeb procesu wychowawczego. Zarówno organ prowadzący, jak i Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 7 nie otrzymywały dotychczas żadnych negatywnych informacji (uwag czy skarg) dotyczących sytuacji, o której mowa w złożonej przez Panią Beatę M. skardze, wielokrotnie do organu prowadzącego docierały sygnały od rodziców, z których wynikało, że są oni bardzo zadowoleni z faktu, że ich dzieci mogą korzystać z tych pomieszczeń, które według ich oceny tworzą wspólnie z pracującymi z dziećmi pedagogami domową, przyjazną atmosferę, uważają oni, że przebywanie w małej sali dydaktycznej i mała liczebność grupy wpływa pozytywnie na dzieci poprzez indywidualne podejście do każdego z nich.

Rodzice uważają, że przedszkolaki grupy VII uczęszczające do sali w szczycie budynku przedszkola, dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, realizują zajęcia opiekuńcze, dydaktyczne i wychowawcze w plenerze, a także w miarę potrzeb przechodzą do dużej sali znajdującej się w głównym budynku przedszkola. W pracy z dzieckiem i na rzecz dziecka przyjmujemy też cenne uwagi rodziców, których spostrzeżenia uwzględniamy w codziennej pracy szkół i placówek oświatowych. Także i te wskazane w skardze Pani Beaty M. są dla nas argumentem do podejmowania dalszych przedsięwzięć zwiększających komfort pracy w przedszkolach.” - czytamy w załączniku do uchwały uznającą skargę ostrołęczanki za bezzasadną.

W toku postępowania prowadzonego wspólnie z dyrekcją placówki zaproponowano rodzicom przedszkolaków z grupy VII możliwość przeniesienia dzieci do innych przedszkoli. Utworzenie dodatkowych oddziałów „zerówkowych” zadeklarowały Szkoła Podstawowa nr 5 i 2. W konsekwencji jednak żadne z dzieci nie zostało przeniesione z Tęczowej Krainy. Jedynie składająca zażalenie matka w połowie września przepisała swoje dziecko do innego przedszkola.

Ostatecznie podczas dzisiejszego głosowania radni jednogłośnie zdecydowali o uznani skargi za bezzasadną.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1