eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Skarga na dyrektor miejskiej „siódemki” odrzucona [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8733
zdjecie 8733
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8733

Miejscy radni przychylili się do wniosku komisji i jednogłośnie opowiedzieli się za uznaniem za bezzasadną skargę na działalność dyrektor przedszkola nr 7 Tęczowa Kraina. Zażalenie złożyła matka dziecka uczęszczającego do placówki.

Skarga na dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 Tęczowa Kraina, Ewę Waszczyk była jednym z punktów w porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. Zażalenie złożyła matka jednego z dzieci uczęszczających do placówki. Jej zdaniem dyrektor doprowadziła do złamania przepisów dotyczących ilości przyjmowanych do dzieci do grup.

Dziecko skarżącej ostrołęczanki przez kilkanaście dni uczęszczało do grupy VII w sali zaadoptowanej na potrzeby oddziału edukacyjnego w latach 90-tych i dopuszczonej przez SANEPID do użytku. W kolejnych latach funkcjonowania placówki regularnie prowadzone były kontrole w tym także SANEPIDU a zalecenia pokontrolne wykonywano w wyznaczonych terminach.

„Należy podkreślić, że żadna z przeprowadzonych kontroli sanitarnych oraz przeciwpożarowych nie kwestionowała dopuszczenia sali dydaktycznej w szczycie budynku przedszkola do użytkowania dla potrzeb procesu wychowawczego. Zarówno organ prowadzący, jak i Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 7 nie otrzymywały dotychczas żadnych negatywnych informacji (uwag czy skarg) dotyczących sytuacji, o której mowa w złożonej przez Panią Beatę M. skardze, wielokrotnie do organu prowadzącego docierały sygnały od rodziców, z których wynikało, że są oni bardzo zadowoleni z faktu, że ich dzieci mogą korzystać z tych pomieszczeń, które według ich oceny tworzą wspólnie z pracującymi z dziećmi pedagogami domową, przyjazną atmosferę, uważają oni, że przebywanie w małej sali dydaktycznej i mała liczebność grupy wpływa pozytywnie na dzieci poprzez indywidualne podejście do każdego z nich.

Rodzice uważają, że przedszkolaki grupy VII uczęszczające do sali w szczycie budynku przedszkola, dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, realizują zajęcia opiekuńcze, dydaktyczne i wychowawcze w plenerze, a także w miarę potrzeb przechodzą do dużej sali znajdującej się w głównym budynku przedszkola. W pracy z dzieckiem i na rzecz dziecka przyjmujemy też cenne uwagi rodziców, których spostrzeżenia uwzględniamy w codziennej pracy szkół i placówek oświatowych. Także i te wskazane w skardze Pani Beaty M. są dla nas argumentem do podejmowania dalszych przedsięwzięć zwiększających komfort pracy w przedszkolach.” - czytamy w załączniku do uchwały uznającą skargę ostrołęczanki za bezzasadną.

W toku postępowania prowadzonego wspólnie z dyrekcją placówki zaproponowano rodzicom przedszkolaków z grupy VII możliwość przeniesienia dzieci do innych przedszkoli. Utworzenie dodatkowych oddziałów „zerówkowych” zadeklarowały Szkoła Podstawowa nr 5 i 2. W konsekwencji jednak żadne z dzieci nie zostało przeniesione z Tęczowej Krainy. Jedynie składająca zażalenie matka w połowie września przepisała swoje dziecko do innego przedszkola.

Ostatecznie podczas dzisiejszego głosowania radni jednogłośnie zdecydowali o uznani skargi za bezzasadną.

Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×