2015-11-26T18:43:39+01:00 eOstroleka.pl 10 0 5 10
Ostrołęka,

Skarga na dyrektor miejskiej „siódemki” odrzucona [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
5
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 19:54 26-11-2015,   -
O Ela, straciła przyjaciela!
odpowiedz   •   oceń :  
Miejscy radni przychylili się do wniosku komisji i jednogłośnie opowiedzieli się za uznaniem za bezzasadną skargę na działalność dyrektor przedszkola nr 7 Tęczowa Kraina. Zażalenie złożyła matka dziecka uczęszczającego do placówki.

Skarga na dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 7 Tęczowa Kraina, Ewę Waszczyk była jednym z punktów w porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. Zażalenie złożyła matka jednego z dzieci uczęszczających do placówki. Jej zdaniem dyrektor doprowadziła do złamania przepisów dotyczących ilości przyjmowanych do dzieci do grup.

Dziecko skarżącej ostrołęczanki przez kilkanaście dni uczęszczało do grupy VII w sali zaadoptowanej na potrzeby oddziału edukacyjnego w latach 90-tych i dopuszczonej przez SANEPID do użytku. W kolejnych latach funkcjonowania placówki regularnie prowadzone były kontrole w tym także SANEPIDU a zalecenia pokontrolne wykonywano w wyznaczonych terminach.

„Należy podkreślić, że żadna z przeprowadzonych kontroli sanitarnych oraz przeciwpożarowych nie kwestionowała dopuszczenia sali dydaktycznej w szczycie budynku przedszkola do użytkowania dla potrzeb procesu wychowawczego. Zarówno organ prowadzący, jak i Dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 7 nie otrzymywały dotychczas żadnych negatywnych informacji (uwag czy skarg) dotyczących sytuacji, o której mowa w złożonej przez Panią Beatę M. skardze, wielokrotnie do organu prowadzącego docierały sygnały od rodziców, z których wynikało, że są oni bardzo zadowoleni z faktu, że ich dzieci mogą korzystać z tych pomieszczeń, które według ich oceny tworzą wspólnie z pracującymi z dziećmi pedagogami domową, przyjazną atmosferę, uważają oni, że przebywanie w małej sali dydaktycznej i mała liczebność grupy wpływa pozytywnie na dzieci poprzez indywidualne podejście do każdego z nich.

Rodzice uważają, że przedszkolaki grupy VII uczęszczające do sali w szczycie budynku przedszkola, dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, realizują zajęcia opiekuńcze, dydaktyczne i wychowawcze w plenerze, a także w miarę potrzeb przechodzą do dużej sali znajdującej się w głównym budynku przedszkola. W pracy z dzieckiem i na rzecz dziecka przyjmujemy też cenne uwagi rodziców, których spostrzeżenia uwzględniamy w codziennej pracy szkół i placówek oświatowych. Także i te wskazane w skardze Pani Beaty M. są dla nas argumentem do podejmowania dalszych przedsięwzięć zwiększających komfort pracy w przedszkolach.” - czytamy w załączniku do uchwały uznającą skargę ostrołęczanki za bezzasadną.

W toku postępowania prowadzonego wspólnie z dyrekcją placówki zaproponowano rodzicom przedszkolaków z grupy VII możliwość przeniesienia dzieci do innych przedszkoli. Utworzenie dodatkowych oddziałów „zerówkowych” zadeklarowały Szkoła Podstawowa nr 5 i 2. W konsekwencji jednak żadne z dzieci nie zostało przeniesione z Tęczowej Krainy. Jedynie składająca zażalenie matka w połowie września przepisała swoje dziecko do innego przedszkola.

Ostatecznie podczas dzisiejszego głosowania radni jednogłośnie zdecydowali o uznani skargi za bezzasadną.

REKLAMA
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 19:54 26-11-2015,   -
O Ela, straciła przyjaciela!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  1