eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Urząd Miasta zwróci uwagę na sklep przy Prądzyńskiego

REKLAMA
zdjecie 3514
REKLAMA
zdjecie 3514

Ostrołęccy urzędnicy niezwłocznie zajęli się wnioskiem radnego Dariusza Bralskiego, który zaapelował o wyeliminowanie sprzedaży alkoholu i papierosów nieletnim w jednym ze sklepów przy ulicy Prądzyńskiego. Jak poinformował prezydent Janusz Kotowski, właścicielka sklepu została upomniana.

Radny Bralski zwrócił się z prośbą o interwencję, ponieważ mieszkańcy zwrócili mu uwagę, iż w jednym ze sklepów przy ul. Prądzyńskiego alkohol i papierosy są sprzedawane małoletnim. Urząd Miasta potraktował to zgłoszenie poważnie i - jak się okazało - upomniał właścicielkę sklepu.

- Właścicielka sklepu uciążliwego dla okolicznych mieszkańców została zobowiązana do bezwzględnego przestrzegania przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, a w szczególności zakazu sprzedaży napojów alkoholowych osobom do lat 18, osobom, których stan wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości, na kredyt lub pod zastaw - poinformował prezydent Janusz Kotowski w odpowiedzi na interpelację radnego.

Wskazano również, że jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, może zostać wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Sklep może także spodziewać się licznych kontroli i dalszej bacznej uwagi ze strony miejskich urzędników. Jak widać, skarga radnego przyniosła pierwsze efekty.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×