eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Usiłowanie zabójstwa przy Moderzejewskiej w Ostrołęce. W marcu koniec śledztwa?

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

W marcu prokuratura chce zakończyć śledztwo przeciwko Robertowi Sz., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa w bloku przy ul. Modrzejewskiej w Ostrołęce. W październiku ubiegłego roku Sz. zranił nożem swoich sąsiadów.

Do dramatycznych zdarzeń doszło 8 października 2023 r. w bloku przy ul. Modrzejewskiej w Ostrołęce. Robert Sz. zaatakował nożem swoich sąsiadów, Annę i Jarosława O.

Jak informowała wówczas prokuratura, Sz. poszedł do mieszkania sąsiadów i zapukał do drzwi. Gdy otworzyła mu Anna O., zaatakował ją nożem. Kobieta zaczęła krzyczeć, co usłyszeli jej mąż i jedenastoletni syn. Jarosław O. stanął w obronie żony i również został zaatakowany przez Roberta Sz. Także doznał poważnych obrażeń. Prokuratura informowała: - Obrażenia, których doznali Anna i Jarosław O., były poważne i zagrażały ich życiu. Konieczne było niezwłoczne przeprowadzenie operacji.

Zakończenie śledztwa w marcu?

Postępowanie przeciwko Robertowi Sz. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa w dalszym ciągu jest prowadzone. Przewidywany termin jego zakończenia przypada niedługo - w marcu 2024 r.

- Do zakończenia postępowania niezbędne jest uzyskanie opinii kryminalistycznych oraz wykonanie czynności końcowych śledztwa - poinformowała nas prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Zapytaliśmy również, czy Robert Sz. jest wciąż tymczasowo aresztowany, jak również czy w toku śledztwa ustalono, czy był poczytalny w momencie popełnienia czynu oraz jak wyjaśniał atak na sąsiadów. W tym zakresie prokuratura nie udziela jednak informacji: - Udzielenie innych informacji dotyczących motywu sprawcy czy jego stanu zdrowia psychicznego z uwagi na dobro postępowania aktualnie nie jest możliwe.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×