2021-09-28T09:24:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NASZ NEWS

Usiłowanie zabójstwa w bloku przy Jaracza. Sąd zdecydował o losie sprawcy

REKLAMA
REKLAMA

Sprawca ataku nożem na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Jaracza trafił do szpitala psychiatrycznego. Uznano, że Paweł N., w momencie gdy zaatakował innego mężczyznę, był niepoczytalny.

Ostrołęka, ul. Jaracza. Atak nożem na klatce schodowej

Do zdarzenia doszło w styczniu 2020 roku w jednym z bloków przy ul. Jaracza w Ostrołęce. To wtedy Paweł N. zaatakował na klatce schodowej Tomasza S.

zdjecie 300

Jak informowała prokuratura, pomiędzy mężczyznami nie dochodziło do żadnych konfliktów, kłótni czy nieporozumień. 13 stycznia pokrzywdzony Tomasz S. wyszedł ze swojego mieszkania. Pomiędzy IV a III piętrem spotkał mężczyznę, który przechodząc obok niego – odepchnął go, po czym zaczął zadawać uderzenia nożem w okolice tułowia. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w skutek której obaj spadli ze schodów.

Prokuratura informowała:

Sprawca nie przestawał uderzać ofiary nożem. Tomaszowi S. udało się chwycić za ostrze noża, który napastnik trzymał w lewej dłoni. Paweł N. nadal był agresywny, uderzył go drugą ręką w twarz. Pokrzywdzony puścił ostrze noża, złapał podejrzanego za nadgarstek, uderzył nim o barierkę. Dopiero wtedy Paweł N. wypuścił nóż z ręki.

Sprawca wciąż atakował Tomasza S., pokrzywdzony wołał o pomoc. Jedna z sąsiadek otworzyła drzwi. Pokrzywdzony krzyknął, by wezwała policję. Paweł N. puścił pokrzywdzonego i uciekł do swojego mieszkania. Oszołomiony Tomasz S. wrócił do domu. Sprawca Paweł N. został zatrzymany przez patrol policji w swoim miejscu zamieszkania.

Postępowanie umorzone, sprawca w szpitalu

Śledztwo w sprawie tego zdarzenia prowadziła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. W ocenie śledczych, Paweł N. w momencie popełniania przestępstwa, miał całkowicie zniesioną zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. W związku z tym, do Sądu Okręgowego w Ostrołęce, w lipcu 2021 roku, skierowano wniosek o umorzenie postępowania karnego i zastosowanie leczenia psychiatrycznego w warunkach szpitalnych.

- Sąd Okręgowy w Ostrołęce umorzył postępowanie karne prowadzone wobec Pawła N. wobec jego niepoczytalności w czasie popełnienia czynu. Orzekł wobec wymienionego środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym - dowiedzieliśmy się w prokuraturze.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 1701
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
Dzisiaj:
Wydarzenia
Sport
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×