eOstroleka.pl
Region,

Utrzymany w mocy wyrok z sądu w Ostrołęce. Dożywocie i 25 lat za brutalne zabójstwo

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Dożywocie i 25 lat więzienia - kary Sądu Okręgowego w Ostrołęce utrzymał w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Sprawa dotyczy dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo sprzed dziewięciu laty bezdomnego w Szygówku pod Pułtuskiem. Wyrok jest prawomocny.

W czerwcu bieżącego roku Sąd Okręgowy w Ostrołęce oskarżonych uznał za winnych tego, że w bliżej nieustalonym dniu w grudniu 2010 roku na terenie działki rekreacyjnej oznaczonej nr 183 i 185 w Szygówku, gmina Pułtusk, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Pawła P. oraz ze szczególnym okrucieństwem wspólnie i w porozumieniu po uprzednim pozbawieniu wolności pokrzywdzonego dokonali jego pobicia uderzając w okolice głowy i klatki piersiowej, powodując uraz nosa, złamanie kości twarzoczaszki – żuchwy po stronie lewej oraz liczne złamania żeber. Paweł P. zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.
 
Sąd wymierzył Mariuszowi G. karę dożywotniego pozbawienia wolności, Mateuszowi K. karę 25 lat pozbawienia wolności. Wobec każdego z nich Sąd orzekł pozbawienie praw publicznych na okres 10 lat. Tym samym wyrokiem Sąd Okręgowy uznał Annę Alicję K. za winną tego, że utrudniała prowadzenie postępowania karnego i wymierzył jej karę łączną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat.
 
O sprawie informowaliśmy wielokrotnie w naszym serwisie. Także Magazyn Kryminalny 997 zaprezentował reportaż dotyczący tego brutalnego morderstwa.
 
Sprawa miała swój dalszy ciąg przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku. Ten jednak utrzymał w mocy wyrok z Ostrołęki. Rozprawę apelacyjną i uzasadnienie piątkowego wyroku utajniono, z powołaniem się przez sąd na argument, że jawność mogłaby naruszyć ważny interes prywatny.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×