2020-09-21T11:55:55+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Uwaga, fałszywy policjant uaktywnił się w Kadzidle!

REKLAMA
zdjecie 4270
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
2

Dziś przed południem wzmożoną aktywność na naszym terenie wykazali oszuści podszywający się pod policjantów. Dzwonili do mieszkańców gminy Kadzidło, jednak nie wykluczone, że uderzą też w innych miejscowościach.

Oszuści podszywający się pod policjantów dzwoniąc dziś do mieszkańców gminy Kadzidło próbowali wyłudzić pieniądze informując o śmiertelnym wypadku spowodowanym przez członka rodziny. Pieniądze, które chcieli wyłudzić, miały być przeznaczone na wpłatę kaucji w celu uniknięcia aresztowania.

Szczęśliwie osoby, do których dzwonili oszuści nie dali się tym razem nabrać. O próbach oszustwa poinformowano prawdziwych policjantów.

„Fałszywy policjant” może jednak próbować dalej zrealizować swój plan i będzie wykonywał telefony do innych osób. Wcześniejsze próby pokazują, że oszuści imają się różnych sposobów, często zmieniają scenariusze, modyfikują znane metody. Często też, gdy już zorientują się, że mogli zostać rozpracowani, angażują do swoich działań kolejne osoby, które udają policjantów ścigających oszustów. Cała akcja ma jeden cel – sięgnięcie po nasze pieniądze. Jak temu zapobiec?

Pamiętajmy, że prawdziwa policja nigdy nie wciąga do swoich działań cywili, nie informuje o prowadzonych przez siebie śledztwach czy działaniach operacyjnych. Funkcjonariusze nigdy też nie proszą o udostępnienie pieniędzy do działań operacyjnych. Jeśli w rozmowie telefonicznej osoba podająca się za policjanta poprosi nas o przekazanie gotówki, możemy być pewni, że mamy do czynienia z policjantem. Wówczas powinniśmy jak najszybciej przerwać rozmowę, upewnić się, że połączenie zostało zakończone a o wszystkim powinniśmy powiadomić oficera dyżurnego najbliższej jednostki policji.

Uczulmy też na takie próby naszych najbliższych członków rodziny, w szczególności seniorów, którzy najczęściej są ofiarami działań oszustów.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1  2
×