2017-10-03T09:20:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Uwaga kierowcy! Od dziś ulica Spacerowa całkowicie zamknięta dla ruchu

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
Od 3 października ponownie zamknięta całkowicie została dla ruchu ulica Spacerowa łącząca most Madalińskiego z DK-61. Ruch autobusów i ciężarówek o masie do 10 ton odbywał się będzie przez ulice Kilińskiego, plac Bema i Farną. Kierowcy większych ciężarówek muszą skorzystać z objazdów przez Różan czy Nowogród. Wydane wcześniej zezwolenia na przejazd przez most w Ostrołęce zostały zawieszone.

Dziś rozpocząć ma się montaż konstrukcji tymczasowego mostu przez Narew. W związku z tym władze miasta wprowadziły czasową zmianę organizacji ruchu zamykając całkowicie ulicę Spacerową, z której dotychczas korzystać mogli wyłącznie kierowcy ciężarówek posiadający zezwolenie.

Obowiązujące od dziś zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą pojazdów osobowych, nowe są natomiast zasady przejazdu przez rzekę Narew samochodów powyżej 3,5 tony, również tych posiadających dotychczas zezwolenia na przejazd tzw. "nowym" mostem.

Zasady przeprawy przez Narew i zalecane objazdy od dn. 3 października 2017 r.:

Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t mogą nadal poruszać po „starym” moście. Obowiązuje je ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na dotychczasowych zasadach auta te mogą przejeżdżać również "nowym" mostem.

Ruch lokalny dla pojazdów wyjeżdżających z lewobrzeżnej Ostrołęki o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, tj. dla pojazdów służb miejskich, komunikacji zbiorowej, zaopatrzenia do 10 ton i pojazdów uprzywilejowanych korzystających do tej pory z ulicy Spacerowej - skierowany będzie objazdem w ulicę Szpitalną, Farną, pl. gen. J. Bema, przez most im. gen. A. Madalińskiego do ulicy Obozowej.

Ruch powrotny poprowadzony zostanie w ulicę Obozową na most gen. A. Madalińskiego, pl. gen. J. Bema i ulicę Jana Kilińskiego. Na ulicy Kilińskiego wprowadzone zostanie parkowanie równoległe.

Uwaga! Ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t nie wymienionych powyżej – przebiegać będzie poza granicami miasta - wydane dla pojazdów ciężarowych specjalne zezwolenia, na przejazd ulicą Spacerową i ulicą Obozową od dnia 3 października zostają zawieszone.

Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej – z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 – na Białystok, droga wojewódzka 677 – na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie - jadąc drogą wojewódzką 645 ( Myszyniec – Łomża). Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) mogą wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce.

Objazdy Ostrołęki dla ruchu tranzytowego zostały ustalone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządcami dróg wojewódzkich. Tablice informacyjne o obowiązujących objazdach są ustawione w miejscowościach: Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan, Myszyniec, Miastkowo, Łomża i Ostrów Mazowiecka.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30