eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga kierowcy: Ostrołęcka „drogówka” ma nowy nieoznakowany radiowóz!

REKLAMA
zdjecie 8404
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 8404

Ostrołęcka „drogówka” ma nowy, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Auto, które do „setki” przyspiesza w 6 sekund ma służyć do walki z piratami drogowymi.

Pod koniec roku do ostrołęckiej komendy dotarł nowy nieoznakowany radiowóz. Auto trafiło do Wydziału Ruchu Drogowego. Wyposażone jest w wideorejestrator i ma posłużyć do poskromienia kierowców ze zbyt ciężką nogą. Nowy nabytek ostrołęckiej policji napędza silnik o mocy około 230 KM, ma napęd na wszystkie cztery koła, automatyczną skrzynię biegów i przyspiesza do „setki” w około 6 sekund. Marka i model owiane są tajemnicą. Mundurowi nie ujawniają takich informacji.

- Pojazd jest obsługiwany przez doświadczonych funkcjonariuszy z  ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego posiadających specjalne przeszkolenie. Nowy radiowóz będzie wykorzystywany do ujawniania kierujących przekraczających prędkość oraz popełniających inne wykroczenia.  Często także będzie kierowany do działań „Niechronieni”, gdzie będzie rejestrował zachowania zarówno kierujących oraz pieszych w rejonach przejść dla pieszych oraz pieszych i rowerzystów nie stosujących się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Teren jego działania to cały powiat ostrołęcki oraz miasto Ostrołęka – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nowy radiowóz z wideorejestratorem wspomoże w działaniach mocno wyeksploatowanego opla vectrę, którym funkcjonariusze posługują się już blisko 10 lat.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×