zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-01-26T09:51:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów! Seniorka z Ostrołęki straciła pieniądze

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
0
1
1

Seniorka z Ostrołęki, pod pretekstem awarii wody, wpuściła do swojego mieszkania obce osoby. Po ich wyjściu zauważyła brak gotówki.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 do drzwi 77 - letniej ostrołęczanki zapukała kobieta, która przedstawiła się jako pracownik wodociągów. W rozmowie przekazała seniorce, że nastąpiła awaria wody i konieczne jest dokonanie sprawdzenia instalacji w jej mieszkaniu. Seniorka zgodziła się na to i pozwoliła obcej osobie wejść do ich mieszkania. W trakcie ,,wizyty” w pewnym momencie pojawił się w mieszkaniu mężczyzna, który też przedstawił się jako pracownik wodociągów.

Fałszywi pracownicy polecili 77-latce odkręcanie w kuchni wody, po czym powiedzieli, że kobieta ma nadwyżkę w rachunkach za wodę w wysokości 100 złotych i chcą jej ją przekazać, ale posiadają tylko banknot o nominale 200 złotych i proszą o jego rozmienienie. W związku z tym ostrołęczanka rozmieniła gotówkę pokazując nieświadomie miejsce jej przechowywania pieniędzy. Na pytanie mieszkanki Ostrołęki o pokwitowanie fałszywi pracownicy powiedzieli, że nie maja przy sobie pieczątki, po czym wyszli z mieszkania.
- informuje podkom. Tomasz Żerański z ostrołęckiej policji.

Niestety po wizycie "pracowników wodociągów" Seniorka zorientowała się, że została okradziona. Zniknęło 650 złotych, które trzymała w saszetce.

Dlatego po raz kolejny apelujemy do Państwa o zachowanie dużej dozy nieufności podczas kontaktów z osobami obcymi. Nigdy nie powinniśmy pozwalać na wejście do naszego domu, czy mieszkania obcym osobom bez względu na podawany przez nich pretekst. Zwracamy się do Państwa z prośbą o stosowanie zasady ograniczonego zaufania podczas kontaktów z osobami obcymi. Wpuszczanie do domu, czy mieszkania nieznanych osób może narazić nas na utratę drogocennych rzeczy, bądź pieniędzy. Niestety wczoraj przekonała się o tym seniorka z naszego miasta, która wpuściła do swojego mieszkania pod pretekstem awarii wody obce osoby. Po ich wyjściu zauważyła brak gotówki. Dlatego prosimy o ostrzeżenie seniorów z naszych rodzin przed takimi sytuacjami. Pamiętajmy także, aby nawet wtedy kiedy całą rodziną jesteśmy w domu, czy mieszkaniu.
- dodaje Żerański.

Policja przypomina, że spółdzielnie mieszkaniowe wcześniej informują np. o planowanych pracach, czy też kontrolach instalacji. Jeżeli nie mamy pewności, czy mamy do czynienia z prawdziwym inkasentem, czy pracownikiem zawsze powinniśmy zadzwonić do danego podmiotu, czy też spółdzielni i zapytać się, czy takie prace są wykonywane w naszym bloku.

Widząc podejrzane osoby jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym policję zapamiętując przy tym jak najwięcej szczegółów co do wyglądu ewentualnych sprawców, auta jakim się poruszali, bądź też kierunku w którym się oddalili.

Zgłoszeń takich należy dokonywać bezpośrednio u dyżurnego ostrołęckich policjantów pod numerem telefonu 47 - 704 - 14 - 24.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×