2014-04-10T08:13:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Uwaga na inkasentów podszywających się pod pracowników Rejonu Energetycznego

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Do naszej redakcji wpłynęło w ostatnim czasie kilka sygnałów dotyczących fałszywych inkasentów podszywających się pod pracowników ostrołęckiego Rejonu Energetycznego. Oszuści pod pretekstem sprawdzenia stanu licznika dają do podpisana aktualizację umowy, będącej tak naprawdę nową umową z innym operatorem.

Sygnały o takich działaniach nieuczciwych „inkasentów” otrzymaliśmy głównie od starszych osób, choć wśród oszukanych nie zabrakło także młodszych, które zabiegane i zdezorientowane działaniami rzekomych pracowników Rejonu Energetycznego podpisały podsunięty przez nich dokument. Jak się okazuje „aktualizacja umowy” jest tak naprawdę zupełnie nową umową z innym dostawcą, której podpisanie w konsekwencji oznacza dla odbiorcy znacznie większe rachunki za prąd.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy PGE Dystrybucja Oddział w Warszawie, której podlega ostrołęcki Rejon Energetyczny. Z informacji, jakie otrzymaliśmy z biura prasowego wynika, że inkasenci PGE Dystrybucja mogą wyłącznie sprawdzić stan licznika i nie przedstawiają do podpisania żadnych aktualizacji czy aneksów do umów.

- Z całą pewnością osoby, które przedkładają odbiorcom energii rzekomą aktualizację umowy, nie są pracownikami i nie działają w imieniu PGE Dystrybucja SA ani też w imieniu naszego Rejonu Energetycznego w Ostrołęce. Inkasent, który działa w imieniu naszej firmy i ma za zadanie sprawdzić aktualny stan licznika, dysponuje służbową legitymacją w formie plastikowej karty z logo, zdjęciem inkasenta i telefonem Rejonu, pod którym można dokonać weryfikacji. Odczyty u klientów indywidualnych są dokonywane w cyklach rozliczeniowych, najczęściej w cyklach sześciomiesięcznych, rzadziej dwu- i jedno-miesięcznych – mówi Katarzyna Burda-Mazurek z biura prasowego PGE Dystrybucja.

Każdy odbiorca może swobodnie wybrać firmę handlową, od której będzie kupować prąd. Jednak dostawcy energii nie można wybierać. Na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego jest to PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa i Rejon Energetyczny Ostrołęka. Dostawca prądu ma obowiązek dbać o sieć energetyczną i zapewnić transport energii elektrycznej do odbiorcy.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×