2013-03-07T15:58:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Veneda oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. lomza.plfot. lomza.pl
REKLAMA

-W imieniu Prezydenta Łomży, władz samorządowych oraz mieszkańców serdecznie witam na terenie naszego miasta Galerię Veneda – mówił na oficjalnym otwarciu centrum handlowego Zastępca Prezydenta Beniamin Dobosz. - To nasz 101 obiekt, czekaliśmy na niego od blisko 15 lat, ale warto było – podkreślał prezes Echo Investment Piotr Gromniak. Obiekt w południe został oficjalnie otwarty i poświęcony, o 15.00 ruszają tu wielkie zakupy.

Był szampan, konfetti, poczęstunek i muzyczna uczta. Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie: członek zarządu województwa Jacek Piorunek, wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, Zastępca Prezydenta Łomży Beniamin Dobosz i prezes Echo Investment Piotr Gromniak. Poświęcenia centrum handlowego dokonał ks. prał. Jerzy Abramowicz.

zdjecie 300
-Cieszy mnie to, że kilkanaście procent z 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej pod wynajem, zostało wynajętych przez lokalne łomżyńskie firmy. Ale jako władze miasta jesteśmy świadomi, że otwarcie tej galerii jest jednocześnie trudnym czasem dla łomżyńskich handlowców, wymuszającym pewne zmiany i przeobrażenia lokalnego handlu. Dlatego by te działania ułatwić, m.in. budujemy halę targowa na targowisku miejskim, która uzupełni propozycję handlową w naszym mieście, z korzyścią nie tylko dla osób kupujących, ale też dla kupców i samej Galerii – mówił na uroczystości otwarcia Zastępca Prezydenta Łomży, Beniamin Dobosz. Podkreślił, że Galeria Veneda to nowe miejsca pracy dla kilkuset osób. - A bezrobocie jest jednym z najważniejszych problemów społecznych w naszym mieście – dodawał.

Członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek zaznaczył, że jako mieszkaniec Łomży bardzo cieszy się, że obiekt wreszcie powstał. Gratulował projektantom, wykonawcom i inwestorowi. - Zainwestował własne pieniądze po to, żeby na tym zarabiać, czerpać zyski, mieć dobry obrót i mam nadzieję, że tak będzie w tej galerii – podkreślił Jacek Piorunek, życząc mieszkańcom udanych zakupów.

Świętowanie otwarcia Galerii Veneda potrwa trzy dni. Na klientów czekają rabaty i promocje w sklepach, konkursy z nagrodami poprowadzone przez Pawła „Konjo” Konnaka i Krzysztofa Skibę, a wielkim finałem będzie sobotni, charytatywny koncert Juli. Artystka wystąpi wraz z całą drużyną z programu „Bitwa na głosy”, a całość honorarium Jula przeznaczy na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.

Galeria Veneda zlokalizowana jest w Łomży, u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponuje całkowitą powierzchnią 40 tys. mkw. z czego prawie 16 tys. mkw. przeznaczono pod wynajem. Zakupy będzie można zrobić m.in. w hipermarkecie Tesco Extra, sklepach RTV Euro AGD, Reserved, House, Cropp Town, Mohito, Sinsay, CCC, Rossmann, Orsay, Deichmann, Martes Sport, Apart, 4F, Cliff Sport, Kari, Zabawkowy Raj. Kilkanaście procent powierzchni handlowej zostało wynajęte przez lokalne łomżyńskie firmy. Klienci mają do dyspozycji parking oferujący 600 miejsc postojowych.

Generalnym wykonawcą Galerii Veneda jest Instal Białystok. Projekt architektoniczny Galerii Veneda powstał w warszawskiej pracowni projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment.

Źródło: lomza.pl
REKLAMA
zdjecie 490
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×