2018-07-02T12:38:49+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
0
1
0

VII Ogólnopolski Zlot Asystentów Rodziny odbędzie się Ostrołęce w dniach   10 - 11.09.2018r. Ostrołęce. Organizatorami są: Zespół Placówek Wsparcia Dziennego w Ostrołęce, Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny.

Miejscem konferencji jest Ostrołęckie Centrum Kultury. Temat Zlotu to: „Kierowanie zespołem asystentów rodziny w kontekście współpracy z instytucjami pomocowymi.”

Celem Zlotu jest poszerzanie wiedzy i umiejętności w zakresie pracy z rodziną, kierowania zespołem asystentów i współpracy z instytucjami pomocowymi, integracja środowiska asystentów rodziny i kierowników, warsztatowa wymiana dobrych praktyk.

Zloty Asystentów Rodziny organizowane są od 2012 roku, a pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej z siedzibą w Częstochowie, który jest jednym ze współorganizatorów. Współorganizatorem jest również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny i najczęściej ośrodek pomocy społecznej miasta, w którym organizowany jest w danym roku Zlot. Przewodniczącą Rady Naukowej Zlotów jest p. prof. Izabela Krasiejko. Gospodarzami Zlotów były dotychczas miasta: Piasek k. Częstochowy, Częstochowa, Warszawa, Gdynia, Białystok, Głogów. Oprócz honorowego patronatu Prezydenta Miasta, Zloty obejmowane były patronatem honorowym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Władze  Wojewódzkie. Wśród zaproszonych gości jest corocznie przedstawiciel Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Patronem honorowym tegorocznego Zlotu jest Prezydent Miasta Ostrołęki i Wojewoda Mazowiecki. W sprawie patronatu honorowego oczekujemy jeszcze na decyzję Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Patronatem medialnym Zlot został objęty przez portal eostroleka.pl, Polskie Radio Radio Dla Ciebie oraz stację telewizyjną TVP3 Warszawa. Więcej informacji dotyczących tego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.osar.com.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  1  2